Великоднє Послання Преосвященішого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського

Великоднє Послання Преосвященішого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського

Дорогі всечесні отці! Возлюблені у Христі брати і сестри!

Високодостойне і благословенне українське воїнство!
Любі українці, земляки-закарпатці!

                                                                                                                                                                                                                                                                             «Якщо хто каже: я люблю Бога,
а брата свого ненавидить,
той говорить неправду»

(1 Ін. 4:20)

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

     У ці світлі дні Воскресіння Христового, прийміть щирі вітання з Великоднем 2022 року!

     На жаль, цьогорічний Великдень, наш боголюбивий український народ зустрічає в умовах кровопролитної російсько-української війни 2014 – 2022 рр., яка замість святкової великодньої радості, несе смуток, горе, сльози та дочасну смерть у наші родини…

     Трагічність Великодня 2022 року, ніби перегукується із трагічною дев’яностолітньою давністю в історії нашого народу, коли московсько-комуністична псевдоінтернаціональна і безбожна орда, принесла на нашу святу українську землю масові убивства – Голодомор-Геноцид української нації 1932 – 1933 рр., який забрав невинні життя біля чотирнадцяти мільйонів наших співвітчизників – українців. В ті далекі 30-ті рр. минулого століття московський ординський кат убивав голодом українців тільки за те, що ми українці та наділенні від Бога вільним духом. Сьогодні ж, як і девяносто років тому, той же, але, новоявлений безбожний московський кат, знову приніс смерть, сльози, геноцид і масове убивство невинних життів серед українців в Україні.
Неймовірно, але у ХХІ столітті, на очах усього світу, серед Європи, українців знову вбивають тільки за те, що ми є українцями…

     Та не зважаючи на ці важкі випробування, які вчергове випали на долю нашого українського народу, всі ми з вірою і надією зустрічаємо світле свято Воскресіння Христового, в якому черпаємо духовну міць та непереборну силу Духу з вірою у життя вічне!

     Ми благословляємо і підтримує наше Українське військо та з непохитною вірою в Отця нашого Небесного, у всій повноті святої Трійці, віримо у неминучу нашу перемогу над російським агресором, бо з нами Істина, Правда, Любов і Бог!

     Тож святі слова Спасителя нашого Ісуса Христа: «Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх» (Івана 15:13), – як ніколи є близькими і актуальними для всіх нас. Бо всі ми стали свідками їх праведності, жертовності та глибинного духовного змісту, які на сьогодні перед Творцем і своїм народом саможертовно  засвідчують найкращі сини і дочки української нації – українські воїни-захисники, в обороні своїх сімей, усіх співвітчизників, земної Вітчизни і Держави Україна та Української Церкви від безбожних і віроломних московських путінських і гундяєвських ординців-убивць.   

     Поряд із цим, цьогорічний Великдень є для нас радісно церковно-ювілейним. Вісімдесят років тому, в умах інших трагічних подій на нашій святій українській землі, після гонінь, заборони і розстрілу московським комуністично-радянським безбожним окупаційним режимом Союзу РСР відродженої автокефальної Української Церкви в 20-х – 30-х рр. минулого століття, вже під час Другої світової війни, в 1942 році, за погодженням з Всесвятішим Бенджаміном I, Патріархом Константинопольським та з благословення Блаженнішого Діонісія Валединського, Митрополита Варшавського і Волинського і всієї Православної Церкви Польщі, Патріарха всієї України, єпископатом Польської Автокефальної Православної Церкви було розпочато другий етап відродження церковної ієрархії Української Автокефальної Православної Церкви. В числі нововисвячених у канонічний спосіб українських церковних  ієрархів, 14 травня 1942 року в Свято-Андріївському храмі м. Київ, був і майбутній Святіший Мстислав Скрипник, Патріарх Київський і всієї України, Предстоятель Автокефальної Православної Церкви України (06.06.1990 – 11.06.1993). Адміністратором відродженої Української Автокефальної Православної Церкви у ті часи, Блаженніший Митрополит Діонісій Валеденський призначив митрополита Полікарпа Сікорського. Загалом у період 1942 – 1944 рр., у канонічний спосіб, для Української Церкви було висвячено одиннадцять нових церковних ієрархів, які зберегли, примножили і продовжили апостольську спадковість, яка надалі дозволила втретє у ХХ столітті, в 1989 – 1990 рр., відродити діяльність Української Автокефальної Православної Церкви в Україні, а відтак, і сприяла становленню об’єднаної єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України у наші дні.

     Тож підносячи вдячні молитви до Отця нашого Небесного у ці світлі дні свята Воскресіння Спасителя нашого Ісуса Христа, не забудьмо молитовно загадати і подякувати всім тим церковним ієрархам, духовенству і вірним, які у роки важкого і трагічного ХХ століття, приносячи у жертву своє власне життя, зробили все для того, аби зберегти і примножити духовну спадщину нашого народу – відроджену Українську Автокефальну Православну Церкву, передвісницю єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України.

     У світлі Дні святкування Пасхи Христової 2022 року, не зважаючи на увесь трагізм наших днів в умовах воєнного стану, все ж таки за Заповідями Божими радіймо перемозі життя над смертю та дарованому всім нам життя вічного через спасіння наших душ у Воскреслому Спасителі нашому Ісусі Христі!

     Бо тільки у вірі, надії та любові у святій Трійці, через любов і Воскресіння Спасителя нашого Ісуса Христа, знайдемо душевний спокій і вічне життя для безсмертних душ наших.

     Тож нехай Нововоскреслий Спаситель наш Ісус Христос дарує нам мир, родинну, національну і духовну єдність, здоров’я, перемогу Українського війська над віроломним безбожним російським агресором і окупантом, благополуччя і розквіт в Україні, та захистить і збереже життя всіх українських воїнів-захисників, наших близьких і всього українського народу!

      Не біймося і у цей, Богом даний нам Великдень 2022 року, голосно і радісно вигукувати – «Христос Воскрес! Воскресне й Україна!», бо інакше, як зазначав апостол Павло: «…якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра наша» (1 Кор. 15: 14).

     Тож за святими Заповідями Отця нашого Небесного та наказами наших праведних і богоносних прабатьків, батьків і матерів, будьмо як ніколи родинно, національно і духовно єдині, та у величі святого Духа непохитними у вірі і незламно непереможними у боротьбі за Істину і своє право бути вільними і щасливо жити на своїй Богом даній нам українській землі. Любімо, шануймо, підтримуймо один одного, бо тільки у єдності – сила народу і Боже благословення. А там де Боже благословення, там і Спаситель наш Ісус Христос та Його святе Воскресіння!

     Святкуючи світле свято Воскресіння Спасителя нашого Ісуса Христа, також, як вдячні діти і спадкоємці Божі, пам’ятаймо і слова Великого пророка української нації Тараса Шевченка:

«…Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата –
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
Благословить дітей своїх
Твердими руками
І діточок поцілує
Вольними устами.
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечерній
Тихо засіяє…
Обніміться ж, брати мої.
Молю вас, благаю!»

     Бо до цієї  ж єдності і любові один до одного та у Слові Божому, закликає нас і Спаситель наш Ісус Христос:  «Якщо ви перебуватимете в моїм слові, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте істину, і істина зробить вас вільними» (Ін. 8: 31-32).

Зі святом світлого Воскресіння Христового – Великоднем 2022 року, всечесні отці, возлюблені у Христі брати і сестри, високодостойні та благословенні українські воїни, любі українці, земляки-закарпатці!

 ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!  

З любовю
+ ВІКТОР Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією
Православної Церкви України,
військовий капелан
 

Світле Христове Воскресіння –
Пасха Христова 2022року!
м. Ужгород,
24 квітня 2022 р.

PDF-файл Пасхального послання єпископа

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *