В Ужгороді, за духовної підтримки Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ, відкрито виставку сучасної ікони – Єжи (Юрія) Новосельського (1923 – 2011)

3 грудня 2021 р., за організаційної участі Польського інституту у Києві (директор Роберт Чижевський), Генерального Консульства Республіки Польщі у Львові (Генеральний Консул Еліза Дзвонкєвіч), духовної підтримки Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України (керуючий єпархією єпископ Віктор Бедь) та за сприяння Карпатського університету імені Августина Волошина (ректор єпископ Віктор Бедь) і Ужгородської української богословської академії (в. о. ректора протоієрей Юрій Гал), в м. Ужгород було відкрито виставку сучасної ікони – Єжи (Юрія) Новосельського (07.01.1923, м. Краків, Польща – 21.02.2011, м. Краків, Польща), польського художника, іконописця, графіка, сценографа, теоретика мистецтва та православного теолога українського походження.

З метою вільного та відкритого доступу до репродукцій іконописних робіт художника Єжи (Юрія) Новосельського, виставку було змонтовано на спеціальних стендах та виставлено перед фасадом головного корпусу Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії по вул. Гойди, 4 в м. Ужгород.

Участь в урочистому відкритті виставки прийняли: Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, Еліза Дзвонкевіч, Генеральний Консул Республіки Польщі в м. Львів, Роберт Чижевський, директор Польського інституту у м. Київ, радник Посольства Польщі в Україні, представники професорсько-викладацького складу та студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії.

Перед присутніми виступили: Преосвященніший владика Віктор Бедь, керуючий єпархією, ректор університету, Еліза Дзвонкевіч, Генеральний Консул Республіки Польщі у Львові та Роберт Чижевський, директор Польського інституту в Києві, радник Посольства Республіки Польщі в Україні.

Відтак всі присутні ознайомилися із виставленими експонатами виставки, яка буде тривати в Ужгороді до 11 грудня ц. р.

Після ознайомлення із експонати виставки Преосвященніший владика Віктор Бедь запросив високих гостей із Польщі відвідати кафедральний храм апостола українського Андрія Первозваного (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) та постійно діючу при єпархії, університеті та академії виставку сакрального мистецтва українського закарпатського художника Віталія Либи (22.04.1949 – 29.10.2020).

За результатами відкриття виставки та спілкування, було домовлено продовжувати гуманітарно-культурну та духовно-просвітницьку співпрацю між Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові, Польським інститутом у Києві та Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, Карпатським університетом імені Августина Волошина, Ужгородською українською богословською академією.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *