Напад Росії на канали постачання Україні допомоги НАТО розцінюватиметься як атака на Альянс, – Столтенберг

Напад Росії на канали постачання країнами-союзниками НАТО військової допомоги Україні розцінюватиметься як атака на Альянс. І отримає реакцію.

Таку заяву в інтерв’ю CBC News у вівторок, 9 березня, зробив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

9 березня Столтенберг, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, а також прем’єри Іспанії та Латвії відвідали полігон НАТО в Адажі під латвійською столицею Ригою.

“Союзники допомагають Україні відстоювати своє право на самооборону, яке закріплене у статуті ООН. Росія є агресором, а Україна захищається. Якщо відбудеться якийсь напад на будь-яку країну НАТО, територію НАТО, це призведе до спрацювання статті 5”, – наголосив Столтенберг.

Іншими словами, генсек НАТО попередив Росію про застосування у разі нападу на канали постачання допомоги Україні положень установчого договору НАТО – цей напад вважатиметься атакою на всі 30 країн, що входять до Північноатлантичного альянсу.

“Я абсолютно переконаний, що президент Путін знає про це, і ми усуваємо всі підстави для прорахунків, нерозуміння нашого зобов’язання захищати кожен дюйм території НАТО”, – наголосив Столтенберг.

Цю заяву генсек НАТО зробив на тлі повідомлень американської розвідки про можливу підготовку Кремля до завдання авіаударів або артобстрілів із метою перекрити потік зброї, яка надсилається Заходом на допомогу Україні. Допомога зараз концентрується у прикордонних країнах Євросоюзу, а далі переправляється суходолом на територію України.

“Напад на територію НАТО, на сили НАТО, можливості НАТО – це був би напад на НАТО”, – попередив Столтенберг Кремль щодо наслідків реалізації таких ударів.

Генсек НАТО також вкотре підтвердив: допомогу Україні буде продовжено – як посиленням санкційного тиску на Росію, так і наданням військової допомоги.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Україна отримує військову допомогу від 15 країн. Водночас у США наголошують: американські війська на територію нашої держави вводити не мають наміру.

Джерело:news.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *