Єпископ Віктор Бедь очолив літургію до Покрова Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць України та 100-річчя Помісного Собору УАПЦ

14 жовтня 2021 р., в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ф. Ракоці ІІ, 18 А), було відслужено святкову Божественну літургію до свят Покрова Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня Української Повстанської Армії, Дня захисників і захисниць України та 100-річчя початку роботи Всеукраїнського Помісного Собору Української Автокефальної Православної Церкви (м. Київ, собор святої Софії, 14 – 30 жовтня 1921 р.).

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у співслужінні протоієрея Юрія Гал та протодиякона Івана Жабляка.

В ході богослужіння, за заслуги перед Церквою Христовою, Переосвященніший владика Віктор Бедь нагородив протоієрея Юрія Гал правом носіння наперсного хреста з прикрасами та митри.

Під завершення літургії, з вітальним візитом, до кафедрального храму завітав і протоієрей Анатолій Натолочний (після богослужіння на своїй парафії), настоятель парафії на честь рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгород (вул. Минайська, 71).

З проповіддю на тему свят до прихожан звернувся протоієрей Юрій Гал.

Після завершення святкової літургії до прихожан храму з архієрейським вітальним словом та благословенням звернувся Преосвященніший єпископ Віктор Бедь, який наголосив на духовному значенні та історичності свята Покрова Пресвятої Богородиці, святості подвигу захисників і захисниць України, а також на безсмертності подвижницького життя борців за незалежність України і Української Церкви, зокрема, учасників Всеукраїнського Помісного Собору Української Автокефальної Православної Церкви, який відбувся 100 років тому в соборі святої Софії в м. Київ (14 – 30 жовтня 1991 р.).

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *