Як працюють банки в Україні та скільки готівки можна зняти: Гетманцев розповів про ситуацію в країні

В Україні банківська система працює стабільно за рахунок накопиченого запасу міцності ще до війни. Українці можуть знімати з рахунків суму до 100 тис. грн на день, при цьому немає заборон на зняття валюти.

Про це на своїй сторінці в Telegram написав голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. “Банківська система працює стабільно, що багато в чому пояснюється значним резервом міцності у частині достатності капіталу та ліквідності, накопичених до війни, та професійною роботою НБУ з перших днів агресії”, – написав Гетманцев.

Крім того:

  • немає проблем з ліквідністю (можливістю виконувати взяті на себе зобов’язання);
  • обмежень для проведення безготівкових платежів немає;
  • готівку можна знімати до 100 тис. грн на день;
  • незважаючи на воєнний стан, НБУ не запроваджував заборони на зняття валютних коштів, а лише обмежив такі операції до 30 тис. грн;
  • кожен громадянин може зняти готівку у будь-якій великій торговій мережі або мережі АЗС у сумі до 6000 грн.

“Таким чином, на сьогодні ситуація у фінансовому блоці залишається під контролем. Бюджет перевиконується із запасом, що дозволяє використовувати поточний профіцит на потреби армії та соціальну підтримку. На тлі обвальної девальвації в країні-агресорі ситуація на готівковому валютному ринку більш ніж стійка”, – написав Гетманцев.

Джерело:news.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *