Російські окупанти в Україні масово здаються в полон і самі псують свою техніку – NYT

Російські військовослужбовці в Україні масово здалися або влаштували саботаж на власних транспортних засобах, щоб уникнути бойових дій. За словами високопоставленого представника Пентагону, це відбувається через деморалізацію, а також брак палива та продовольства.

Про це повідомляє американське видання The New York Times. За словами чиновника, деякі цілі російські підрозділи склали зброю без бою після того, як зіткнулися з напрочуд жорсткою українською обороною.

Значну частину російських військовослужбовців складають молоді призовники, погано навчені і погано підготовлені до повномасштабного штурму. За словами представника Пентагону, в деяких випадках російські військовослужбовці навмисно проробляли дірки в бензобаках своїх машин, імовірно, щоб уникнути бою.

Хоча він відмовився повідомити, як військові зробили ці оцінки, передбачається, що це було зроблено за допомогою заяви взятих у полон російських солдатів та перехоплених повідомлень.

Представник Пентагону зазначив, що крім вирішення проблеми нестачі палива, продовольства та запасних частин, російські командири, які очолюють бронетанкову колону у напрямку Києва, можливо, також “перегруповують і переосмислюють” свої бойові плани, вносячи корективи на льоту, щоб набрати обертів, щоб оточити і зрештою захопити столицю.

При цьому 80% із понад 150 000 російських військовослужбовців, зосереджених на кордонах України, вже приєдналися до війни.

Хваленим російським військово-повітряним силам не вдається добитися переваги в повітрі над Україною, оскільки російським військовим літакам протистоять українські винищувачі, а також стійкий і потужний комплекс протиповітряної оборони, від переносних зенітних ракет “Стінгер” до значно потужнішої зенітної зброї.

За словами європейського чиновника, російські офіційні особи розраховували забезпечити панування в повітрі принаймні навколо Києва. Але той факт, що українські системи ППО ще працюють, поставив під загрозу і російські літаки, і колони техніки.

Як повідомляв OBOZREVATEL, російські окупанти продовжують зазнавати втрат у війні, яку глава країни-агресора Росії розпочав проти України. На восьмий день бойових дій лави ворога порідшали приблизно на 9000 людей.

Джерело: news.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *