До 75-річного ювілею Закарпатський муздрамтеатр запровадив святкову анкету

До 75-річного ювілею Закарпатський муздрамтеатр запровадив святкову анкету

 

7 листопада виповнилося 75 років, як на сцені щойно створеного Закарпатського українського музично-драматичного театру була показана перша вистава – «Під каштанами Праги» Костянтина Сімонова, яка розповідала про визволення Чехословаччини від нацистів.

До ювілею найбільший театр Закарпаття розробив святкову анкету. Першим на неї відповів актор Рудольф Дзуринець, який нещодавно став Президентським стипендіатом. Провідний майстер сцени, який працює в театрі вже 15 років, розповідає, що потрапив на театральну сцену випадково, адже мріяв стати юристом. Коли підробляв на будівництві, товариш порадив піти на прослуховування в Закарпатський муздрамтеатр. З того все і почалося. Одна з його улюблених ролей – Моріс у «Нічному вартівнику та пралі», про яку мріяв здавна. Серед особистих плюсів називає  працелюбність, впертість, настирливість, серед мінусів – непростий характер. Окрім роботи в театрі, Рудольф Дзуринець танцює у колективі «Візерунки Закарпаття» в Закарпатській обласній філармонії та керує театральною студіє «ДАР».

Натомість заслужений артист України Василь Шершун, який працює вже 40 років у Закарпатському муздрамтеатрі, зізнається в анкеті, що в театрі йому все подобається, бо любить свою роботу. Головним своїм досягненням вважає можливість самовиразитись як актор, режисер і драматург. Вважає, що рідному театру не вистачає комплектації якісними кадрами. Поза сценою Василь Шершун читає,  пише, спілкується з колегами, дітьми та внуками, займається садом і городом, будує, столярує, куховарить, провадить громадську роботу в Національній спілці театральних діячів України. У житті прагне у будь-яких ситуаціях залишатися людиною.

Детальніше з ювілейними анкетами можна ознайомитися на сайті Закарпатського муздрамтеатру, де вони публікуватимуться протягом театрального сезону.

А в цю п’ятницю, 12 листопада, о 19.00 на малій сцені шерегіївці покажуть італійську комедію-фарс-детектив Даріо Фо і Франка Раме «Я чекаю на тебе, мій любий!» . У суботу,  13 листопада, о 18.00 на великій сцені зіграють латвійську драму молодості П.Путніньша «Нічний вартівник та праля» з Рудольфом Дзуринцем в головній ролі.

Олександр Гаврош, завідувач літературно-драматичною частиною Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв

Джерело: trubyna.org.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *