Чорнобильська АЕС знеструмлена через дії загарбників: з’явилася радіаційна загроза

Чорнобильська атомна електростанція знеструмлена внаслідок дій російських загарбників. З початку війни на станції працювала та сама зміна. Через бойові дії ремонтні роботи на ЧАЕС здійснити неможливо. Поки немає електроенергії, не відбувається охолодження використаного палива і є загроза виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище.

Про це повідомляє “Укренерго” на офіційній сторінці у Facebook. Без світла залишився Славутич – місто-супутник станції, де проживає велика кількість співробітників.

Чорнобильська АЕС знеструмлена через дії загарбників: з'явилася радіаційна загроза

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) втратило зв’язок із віддаленою передачею даних від систем контролю безпеки Чорнобильської АЕС, територія якої перебуває під контролем російських окупантів. Український ядерний регулятор може спілкуватися з об’єктом лише за допомогою електронної пошти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, увечері 24 лютого російські військові захопили Чорнобильську атомну електростанцію. Персонал по суті опинився у заручниках окупантів.

26 лютого стало відомо, що окупанти провели імітацію повітряного бою над Чорнобильською зоною. Пропагандисти ведуть підготовку фейкових провокаційних новин для світових ЗМІ про те, що Україна нібито обстрілює окупантів над небезпечними об’єктами.

Самі ж окупанти РФ, які захопили Чорнобильську атомну станцію, зазнають радіаційного опромінення. Останнє матиме наслідки у вигляді високого ризику онкологічних захворювань.

Джерело:news.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *