Зеленський підписав заявку на вступ до ЄС

Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство у ЄС. Раніше ціла низка країн Євросоюзу заявила про те, що підтримає вступ України до Союзу.

Про це заявив на своїй сторінці у telegram президент Володимир Зеленський. “Цим листом Україна як європейська держава, яка поважає цінності, закріплені в ст.2 Договору про Європейський Союз, має честь подати заявку на членство до Європейського Союзу відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз. Спільна заява представників органів влади в Україні про подання заявки на членство України в ЄС додається”, – йдеться у документі.

Документ підписав президент

Раніше прем’єр Словаччини Едуард Гегер запропонував застосувати особливу, нову та скорочену процедуру. Крім того, президент Румунії Клаус Йоганніс підтримав ініціативу надати Україні можливість стати членом ЄС. Політик заявив, що його держава підтримає всі санкції проти Росії, а також надасть допомогу Україні, включно з військовою. Також членство України в ЄС підтримали Естонія та Польща.

Президент підписав важливий документ
Україна може стати членом ЄС
Зеленський підписав заявку на вступ до ЄС

Про це йдеться в повідомленнях президентів України Володимира Зеленського та Румунії Клауса Йоганніса в їхніх мікроблогах у Twitter. “Вдячний Румунії за вагомий внесок в обороноздатність нашої країни. Дякую Клаусу Йоганнісу за підтримку членства в Європейському Союзі. Відчуваємо політичну та оборонну підтримку наших партнерів”, – написав Зеленський.

До речі, в ЄС вперше відкрито заявили про те, що хочуть прийняти Україну до свого складу. Ба більше, президент Польщі Анджей Дуда виступив за скорочену процедуру: надати статус кандидата негайно, потім одразу розпочати консультації. Таку ідею загалом підтримала і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

В інтерв’ю Euronews вона сказала: “Згодом Україна має вступити до ЄС, ця країна – одна з нас, і ми хочемо бачити її в європейській сім’ї”. Так вона відповіла на запитання журналіста про те, що по всьому ЄС люди на вулицях вимагають ухвалити таке рішення.

Джерело:news.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *