Вітання Товариства борців за незалежність України та Закарпатської крайової організації НРУ до 32-ї річниці створення Народного Руху України

Дорогі співвітчизники українці та побратими!

8 – 10 вересня 1989 р., в Києві у конференц-залі Київського політехнічного інституту, відбулася епохальна історична подія в новітній історії української нації і Держави України кінця ХХ століття – установчі Збори (З’їзд) громадсько-політичної організації Народного Руху України!

Після поразки українських національно-визвольних змагань 1917 – 1921 рр. (часів Української Народної Республіки і Держави України та їх боротьби проти окупаційної політики Московського комуністично-радянського режиму, Польщі, Королівства Румунії та країн Антанти), 1921 – 1932 рр. (супротиву і збройного опору української нації проти Московського комуністично-радянського гноблення), 1938/1939 – 1944 рр. (супротиву і збройного опору українців Карпатської України (Закарпаття) проти поневолення пронацистського режиму Королівства Угорщини), 1941 – 1944 рр. (супротиву і збройного опору української нації проти нацистського поневолення Третього Рейху (гітлерівської Німеччини) та його військово-політичних союзників), 1944 – 1960 рр. (супротиву і збройного опору української нації проти повоєнного гноблення Московського комуністично-радянського режиму), середини 60-х – середини 80-х рр. минулого століття (переслідування, репресій та заборони дисидентського і правозахисного руху), в умовах іще панування правлячого тоталітарного режиму Комуністичної партії Радянського Союзу, в Україні в 1989 р. було проголошено і створено українську громадсько-політичну громадську організацію Народний Рух України, який після десятиріч залякування, нищення і небачених людських втрат українців у ХХ столітті, знову гордо підняв синьо-жовте національне знамено, закликав український народ до єдності та очолив новітній черговий історичний етап боротьби української нації проти Московського комуністично-радянського тоталітаризму, чужинського поневолення та за відновлення незалежності Держави України.

Саме Народний Рух України в кінці 80-х – на початку 90-х рр. минулого століття став тією українською національно-демократичною політичною силою, яка відіграла головну і провідну роль у поваленні правління диктатури антилюдської і псевдоінтернаціональної за своєю сутністю Комуністичної партії Радянського Союзу, розвалі чужинського Московського комуністично-радянського тоталітарного окупаційного режиму Союзу РСР та відновленні державної незалежності історично-багатовікової України.

Сьогодні, коли ми відзначаємо 30-річчя новітнього відновлення державної незалежності України, маємо згадати і вшанувати, як представників всіх поколінь української нації, які посвятили своє життя і віддали своє життя за національну і державну незалежність української нації і Держави України, так і, зокрема, новітніх борців за незалежність України – членів, активістів і прихильників Народного Руху України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, 32-гу річницю створення якого святкуємо у ці дні вересня 2021 р.

Не забуваймо, що без самопожертви, стійкості у боротьбі та вияві твердості духу членів, активістів і прихильників Народного Руху України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, новітнє відновлення незалежності України 24 серпня 1991 р. було би не можливим, бо за таких умов, безальтернативно пануюча і правляча антиукраїнська і псевдоінтернаціональна Комуністична партія Радянського Союзу та її бойовий загін Комітет державної безпеки Союзу РСР за жодних умов не допустили би відновлення незалежності української державності.

Нажаль сили були нерівні, і після відновлення державної незалежності України 24 серпня 1991 р., ворогам української нації та незалежності української державності вдалося досягнути посилення розбрату та розділення в Народному Русі України, руйнуючи його єдність у найвідповідальніший період утвердження державності, які заздалегідь були закладені та уміло режисерувалися чужими для нас КПРС і спецслужбами. Тож здобувши історичну перемогу, відновлення державної незалежності України, ми не змогли досягнути іншої перемоги – усунути від державної влади вчорашні антиукраїнські номенклатурні кадри Комуністичної партії Радянського Союзу та її політичного центру Москви. Після 24 серпня 1991 р., внаслідок спланованого розбрату та розділення в українських національно-демократичних силах, зокрема, і в Народному Русі України, при державній владі було збережено багатьох ворогів, запроданців і зрадників української нації та Держави України, як спадок від Комуністичної партії Радянського Союзу, Комітету державної безпеки СРСР та Московського політичного центру Союзу РСР. Результат – 30-річне блукання українського народу та України тернистим шляхом постійної боротьби за збереження своєї державності, протидії запроданству, зраді, корупції, економічному занепаду та зубожінню, а тепер і ведення відкритої російсько-української війни.

Та не зважаючи на втрати часів незалежності, ми здобули головні досягнення, якими маємо пишатися і які маємо захищати надалі – ми живемо у своїй незалежній Державі Україні, ми відкинули тоталітаризм та реалізували міжнародне і природнє право української нації на своє самовизначення і утвердження своєї держави, ми є вільними і рівними серед вільних і рівних народів світу, ми прагнемо розбудувати Україну як демократичну, соціально зорієнтовану, розвинуту, благополучну та правову державу. І в цих досягненнях та завоюваннях української нації і Держави України історична роль Народного Руху України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття є провідною та незаперечною.

Тож історичний та політичний досвіт Народного Руху України, як і його заслуги, є і надалі потрібними українській нації та Державі Україні для їх успішного поступу та розвитку!

Залишаймося і надалі вірними найвищим цінностям, які сповідували всі покоління борців за незалежність України, зокрема, і члени, активісти та прихильники Народного Руху України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, в основі яких були і залишаються повага і захист людських прав і свобод, вірність і відданість українській нації та Державі Україні, сповідування загальнолюдських і християнських цінностей, збереження пам’яті про наших національних героїв і праведних та богоносних прабатьків, батьків і матерів!

Велика подяка та шана всім Вам, новітні борці за незалежність України – члени, активісти і прихильники Народного Руху України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття та у наші дні, за Вашу відданість українській нації та Державі Україні!

І пам’ятаймо, в єдності – сила нації!

З 32-ю річницею створення Народного Руху України, дорогі та любі співвітчизники українці та побратими!

Слава Україні!

Героям Слава!

З повагою та за дорученням

Віктор Бедь,
народний депутат України І скликання,
голова Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України у ХХ столітті,
почесний голова Закарпатської крайової організації
Народного Руху України

Віктор Вк. Бедь,
голова Закарпатської крайової організації
Народного Руху України

Віктор Понзель,
голова Управи Закарпатської крайової організації
Народного Руху України,
голова Закарпатського осередку
ВГО «Молодий Народний Рух»

Іван Келечен,
член Проводу Закарпатської крайової організації
Народного Руху України,
голова ГО «Молодь Закарпаття»

м. Ужгород,
08 – 10.09.2021 р.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *