В Ужгороді урочисто відзначили 30-річчя відновлення державної незалежності України та 32-гу річницю створення Народного Руху України і ЗКО НРУ

25 вересня 2021 р., у відповідності до громадських заходів з відзначення 30-річчя відновлення державної незалежності України (24 серпня 1991 р.), 32-ї річниці створення Народного Руху України (8-10 вересня 1989 р.) та Закарпатської крайової організації НРУ (23 вересня 1989 р.), в м. Ужгород, було проведено відповідні урочистості.

Організаторами урочистостей виступили Закарпатське обласне товариство борців за незалежність України у ХХ столітті та Закарпатська крайова організації Народного Руху України.

Участь у заходах прийняли представники ветеранів борців за незалежність України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття» та запрошені гості.

Серед почесних гостей – Андрій Корнат, голова Народного Руху України та Ігор Мартинюк, керівник Апарату Центрального Проводу НРУ.

О 10.00 на міському цвинтарі «Кальварія» біля могили Петра Миколайовича Скунця (20.05.1942 – 30.04.2007), українського патріота, борця за незалежність України, першого голови Закарпатської крайової організації Народного Руху України (вересень 1989 – січень 1991 рр.) було відслужено заупокійну літію.

Заупокійне богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, почесний голова ЗКО НРУ у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Юрія Гала та за участі представників української громадськості.

Надалі, о 12.00, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ф. Ракоці ІІ, 18 А), за участі представників ветеранів борців за незалежність України кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття, активістів Закарпатської крайової організації Народного Руху України та гостей було відслужено молебень за мир, відвернення хвороб та благополуччя в Україні, а також заупокійну літію за всіма полеглими і спочилими у Бозіборцями за незалежність України, які у різні віки і часи, і у наші дні, віддали свої життя та посвятили свої життя за національну і державну незалежність української нації.

Богослужіння очолив єпископ Віктор Бедь у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Юрія Гала та протодиякона Івана Жабляка.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк.

Відтак, о 12.30, у великій актовій залі Карпатського університету імені Августина Волошина відбулося урочисте засідання.

В ході засідання виступили ветерани борці за незалежність України кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття: єпископ Віктор Бедь, народний депутат України І скликання,голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України (голова Тячівської РО НРУ в 1989 – 1991 рр., голова Закарпатської КО НРУ в січні 1991 – травні 1992 рр.), Павло Федака, почесний голова Закарпатської крайової «Просвіти» (м. Ужгород), Ярослав Мойшевич (м. Ужгород), Михайло Бедей (м. Ужгород), Борис Качур (м. Мукачево), Василь Мулеса (м. Перечин), Віктор Ковач (смт Великий Березний), Ярослав Гудь (м. Іршава), Михайло Носа (смт Дубове Тячівського району), Антоніна Вчорашня (м. Ужгород), Василь Олашин (м. Ужгород), Ярослав Колчар (м. Ужгород), Михайло Басараб (м. Ужгород), Федір Буришин (м. Хуст), Євген Ясінський (м. Ужгород) та інші.

З вітальним словом до присутніх також звернулися Андрій Корнат, голова Народного Руху України, Віктор Вк. Бедь, голова Закарпатської крайової організації НРУ, Олександр Черепаха, заступник голови ЗКО НРУ, Віктор Понзель, голова Управи ЗКО НРУ, голова Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух» та Андрій Яловий, екс-голова ЗКО НРУ.

Після завершення виступів, єпископ Віктор Бедь, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті та Віктор Вк. Бедь, голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України провели урочисту процедуру нагородження.

За заслуги перед українською нацією та Державою Україною, участь в українських національно-визвольних змаганнях кінця 80-х – початку 90-х рр. ХХ століття, особистий внесок у відновлення державної незалежності України (24 серпня 1991 р.) та з нагоди Славного ювілею – 30-річчя відновлення незалежності України медалі «30 років відновлення незалежності України», були удостоєні:

УЖГОРОД:

1. Бедь Віктор Васильович
2. Бедь Володимир Васильович
3. Басараб Михайло Михайлович
4. Бедей Михайло Іванович
5. Вовк Микола Іванович
6. Вчорашня Антоніна Іванівна
7. Мойшевич Ярослав Матвійович
8. КолчарВячеслав Дмитрович
9. Олашин Василь Степанович
10. Федака Павло Михайлович
11. Шерегій Василь Михайлович
12. Ясінський Євген Михайлович

ВЕЛИКИЙ БЕРЕЗНИЙ:

13. Ковач Віктор Ілліч

ПЕРЕЧИН:

14. Бачинський Іван Едмундович (для передачі вручено дружині).
15. Мулеса Василь Васильович

МУКАЧЕВО:

16. Дешко Єлизавета Михайлівна
17. Качур Борис Михайлович

ІРШАВА:

18. Гудь Ярослав Васильович
19. Лях Степан Петрович
20. Баран Степан Іванович
21. Путраш Олег Петрович
22. Чорба Олександр Олександрович
23. Попдякуник Олександр Олександрович
24. Рязанов Василь Васильович
25. Воробок Юрій Іванович
26. Дерин Дмитро Васильович
27. Шинкарь Михайло Іванович
28. Дочинець Михайло Федорович
29. Кополовець Василь Іванович

ХУСТ:

30. Буришин Федір Іванович

ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОН:

31. Носа Михайло Іванович
32. Сойма Іван Михайлович

РАХІВСЬКИЙ РАЙОН:

33. Манівчук Богдан Юрійович (для передачі вручено сину).

Також, за вияв патріотизму, активну громадську позицію в утвердженні української національної ідеї та з нагоди Славного ювілею – 30-річчя відновлення державної незалежності України, медалі «30 років відновлення незалежності України» були удостоєні наступні активісти Народного Руху України:

1. Корнат Андрій Володимирович
2. Мартинюк Ігор Олександрович
3. Черепаха Олександр Леонідович
4. Яловий Андрій Іванович
5. Бедь Віктор Віктрович
6. Бедь Юліан Вікторович
7. Понзель Віктор Вікторович
8. Лизанець Василь Васильович
9. Жабляк Марія Дмитрівна
10. Келечен Іван Іванович
11. Рущак Владислав Васильович
12. Сазонов Олександр Олександрович
13. Чийпеш Роман Михайлович
14. Гачкайло Віктор Володимирович
15. Гаврилець Михайло Ілліч

Після завершення процедури нагородження, відбулася святкова братська трапеза.

Пресслужба ЗКО НРУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *