В Україні з 6 грудня набудуть чинності нові правила карантину: що зміниться

В Україні з 6 грудня набудуть чинності нові правила карантину: що зміниться

З 6 грудня в Україні набудуть чинності нові правила карантину, які насамперед стосуватимуться невакцинованих громадян у “жовтій” зоні епідеміологічної небезпеки. Згідно зі змінами в постанові №1236, люди, які не отримали бодай однієї дози вакцини від COVID-19, тепер не зможуть відвідувати більшість громадських місць у “жовтій” зоні.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що уряд змушений був піти на посилення карантину через відсутність суттєвого покращення ситуації з коронавірусом в країні. Про це він розповів під час брифінгу у вівторок, 30 листопада.

“Зміни карантину зачеплять передусім невакцинованих. Уряд змушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Найбільші зміни стосуються “жовтого” рівня епідеміологічної небезпеки”, – сказав Ляшко.

За інформацією МОЗ, у “жовтій” зоні з 6 грудня діятимуть такі заборони:

  • робота навчальних закладів, у яких вакциновано щонайменше однією дозою менш ніж 100% працівників або на самоізоляції перебувають понад 50% учнів;
  • проведення масових заходів;
  • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
  • робота закладів громадського харчування, крім замовлень на винесення та доставки;
  • робота спортзалів та басейнів;
  • діяльність закладів із розміщення, крім готелів, санаторних та соціальних закладів;
  • міжобласні та міжнародні перевезення.

Водночас перелічені обмеження не діятимуть за наявності “жовтого” та “зеленого” COVID-сертифікатівнегативного ПЛР-тесту, зробленого не раніше ніж 72 години тому або сертифіката про одужання від коронавірусу, який діє 105 днів.

Але навіть за наявності COVID-документів у “жовтій” зоні буде заборонено перебувати на вулиці без документів, що засвідчують особу, залишати місця обсервації та самоізоляції, перевозити пасажирів у кількості більше місць для сидіння + 50% стоячих. Також буде заборонена робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебувають понад 50% учнів та співробітників.

Карантинні обмеження у "жовтій" зоні

Крім того, МОЗ внесло зміни і для “зелених” зон. Зокрема, додалася заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% стоячих місць.

Зі свого боку міністр охорони здоров’я Ляшко наголосив, що у будь-яких карантинних зонах обмеження не поширюються на продуктові магазини, аптеки, фінансові установи, автозаправки та ветеринарні магазини.

У “червоній” зоні карантину забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень на винос;
  • робота навчальних закладів, де повністю вакциновано менше 100% співробітників;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів;
  • робота навчальних закладів, крім дитячих садків та початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів,
  • проведення масових заходів;
  • робота закладів культури.

Ці обмеження не діятимуть у тих випадках, якщо 100% співробітників та відвідувачів зазначених закладів матимуть “зелений” COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тест або експрес-тест на антиген, дійсний 72 години, або сертифікат про одужання.

Карантинні обмеження у "червоній" зоні

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше МОЗ ухвалило рішення скоротити термін дії “жовтих” COVID-сертифікатів. Тепер документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини від коронавірусу, буде дійсний 30 днів.

Також стало відомо, що громадяни України, які повернулися з країн, де раніше були виявлені випадки зараження новим варіантом коронавірусу Омікроном, мають пройти самоізоляцію. Таке рішення уряд ухвалив після випадків виявлення нового штаму в країнах Європи.

Нагадаємо, лікарі з ПАР розповіли, що у людей, які захворіли на коронавірус нового штаму Омікрон (B.1.1.529), виявляються незвичайні, але легкі симптоми. За здорових та вакцинованих пацієнтів медики ще більш-менш впевнені, але те, як він може нашкодити людям похилого віку, викликає у них стурбованість.

Водночас у Всесвітній організації охорони здоров’я припустили, що люди, які раніше перехворіли на COVID-19, мають більше шансів заразитися новим варіантом інфекції Омікрон. Остаточні висновки у ВООЗ пообіцяли надати протягом найближчих тижнів.

Джерело: covid.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *