В Україні вирішили посилити правила карантину в “жовтій” зоні: що зміниться

Кабінет міністрів України на засіданні 24 листопада затвердить зміни до правил “жовтої” карантинної зони. Зокрема, будуть посилені вимоги щодо вакцинації.

Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Наразі рішення ще не ухвалено. Крім того, за його словами, в Україні розширять перелік медикаментів для лікування коронавірусу.

Шмигаль анонсував посилення правил у "жовтій" карантинній зоні

Що зміниться у “жовтій” зоні

Зі свого боку міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснив необхідність посилення заходів тим, що в деяких країнах ЄС фіксується новий спалах коронавірусу і, незважаючи на покращення ситуації з COVID-19 в Україні, державі потрібно готуватися також до повторного зростання хворих. Зокрема, заплановано такі зміни:

  • громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу, принаймні однією дозою вакцини або наявності негативного тесту або сертифіката про одужання. Це саме правило стосується прийому відвідувачів.
  • Жовтий сертифікат тепер діє 30 днів замість 120 днів.
  • Сертифікати необхідно зчитувати QR-код через застосунок Дія, а не лише перевіряти візуальну наявність. Штраф за неналежну перевірку – від 34 до 170 тисяч грн.
Правила зон карантину, які діяли до сьогодні

Як зміниться список медикаментів

Крім того, як повідомив Шмигаль, уряд розширив перелік медикаментів, які застосовуються для лікування COVID-19. За його словами, це дозволить оперативно взаємодіяти та вести перемовини зі світовими виробниками щодо поставки лікарських засобів із високою ефективністю та які перебувають на фінальних стадіях досліджень.

“Адже коли препарати виходять на ринок, виробники зазвичай уже мають домовленості на поставки ліків до інших країн, що зумовлює певний дефіцит”, – зауважив прем’єр.

За його словами, український уряд спрямований на те, щоб українці були серед найперших, хто матиме доступ до інноваційних та ефективних лікарських засобів.

Нагадаємо, раніше про заплановані зміни повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Зокрема, за його словами, для продовження роботи установ як персоналу, так і відвідувачам необхідно надати документ про повний курс вакцинації проти COVID-19.

Як повідомляв OBOZREVATEL, станом на 24 листопада в Україні “жовтій” зоні карантину відповідають лише дві області – Кіровоградська та Тернопільська. Водночас відбувається спад тижневої кількості госпіталізацій хворих на коронавірусну хворобу в кожній області.

Джерело:covid.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *