В Мукачівсько-Карпатській єпархії молитовно вшанували свт. свмч. Василя Липківського до 100-річчя його обрання Митрополитом Київським і всієї України, Першоієрархом УАПЦ

21 жовтня 2021 р., в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород, було відслужено молебень до святителя, священномученика Митрополита Василя Липківського (19.03.1864 – 27.11.1937) до 100-річчя його обрання (21.10.1921р.),а, відтак, висвяти (23.10.1921р.) Митрополитом Київським і всієї України, Першоієрархом Української Автокефальної Православної Церкви (21 жовтня 1921 р.) на Всеукраїнському Помісному Православному Соборі, який проходив у соборі святої Софії в м. Києві 14 – 30 жовтня 1921 р.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук у співслужінні протоієрея Юрія Гал, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, референта єпархіального Управління, священнослужителя даного храму.

У молитві до святого духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за утвердження і розвиток Помісної Автокефальної Української Церкви, та за мирне, щасливе і без хвороб життя наших рідних і близьких.

Після завершення молебню до присутніх у храмі з архіпастирським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який зупинився на безсмертному подвижницькому житті святителя, священномученика Василя Липківського, Митрополита Київського і всієї України, Першоієрарха Української Автокефальної Православної Церкви України.

Участь у молебні також прийняли представники Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського обласного осередку ВГО «Молодий Народний Рух» та ГО «Молодь Закарпаття».

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *