В Карпатському університеті імені Августина Волошина провели науковий круглий стіл до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого 2022 р., в Карпатському університеті імені Августина Волошина в м. Ужгород, було проведено науковий круглий стіл приурочений до Міжнародного дня рідної мови. В ході засідання наукового круглого столу було обговорено актуальні питання з історії зародження та розвитку української мови, як однієї із найдревніших мов у Європі;  значення української мови, як мовного комунікатора в суспільному житті України; історії української мови в поезії; значення української мови в педагогічній діяльності; значення державної мови в системі державного управління; використання української мови в прикладній психології; сакрального значення української мови у богослов’ї та інші.

Учасники наукового зібрання переглянули документальний фільм з історії походження української мови за редакції професора Валерія Бебика (із серії документальних фільмів УТ «Tonis»).

З науковими повідомленнями та в обговоренні питань порядку денного наукового круглого столу виступили: єпископ Віктор Бедь, ректор університету, доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор; Олена Шимко, проректор з науково-педагогічної діяльності та стратегічного розвитку, доктор богословських наук, професор; Антоніна Вчорашня, директор НДІ історії українських національно-визвольних змагань, доктор педагогічних наук, професор; Наталія Гумен-Біланич, завідувач міжкафедральним навчально-методичним сектором, літредактор редакції газети «Срібна Земля»; протоієрей Юрій Гал, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії; Марина Дуб, проректор з навчальної роботи, доктор педагогічних наук, професор; Тетяна Андрусь, декан гуманітарно-економічного факультету; Наталія Сивній, завідувач кафедрою психології, педагогіки та соціальної роботи, директор НДІ практичної психології, реабілітації та інклюзії, доктор психологічних наук, професор; Михайло Басараб, проректор з наукової роботи, директор НДІ освіти дорослих та неперервної освіти, доктор філософії в галузі історії, професор.

Участь у роботі, очно та в режимі онлайн, прийняли представники науково-педагогічного колективу та студентів університету.

Пресслужба КаУ ім. Августина Волошина

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *