В кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород відслужили архієрейську Божественну літургію та молитовно вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2022 р., у неділю про блудного сина та День Героїв Небесної Сотні, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А), було відслужено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального університету, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного Ужгородсько-Мукачівського міжрайонного благочиння, благочинного кафедрального храму та протоієрея Івана Жабляка.

Духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя всіх українських воїнів-захисників і полонених, за відвернення смертельно небезпечних вірусів та хвороб, за розвиток Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної літії, зокрема, духовенство молилося за спасіння душ всіх загиблих смертю хоробрих Героїв Революції Гідності (2013 – 2014) та всіх наших співвітчизників, які у різні віки, часи і у наші дні віддали свої життя за національну і державну незалежність Держави України та Української Церкви.

До присутніх у храмі з проповіддю на тему дня звернувся протоієрей Юрій Гал.

Після завершення літургії, з архієрейським словом та благословенням до духовенства та вірних звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на святості любові Отця нашого Небесного до своїх творінь та батьків до своїх дітей, та на безсмертності подвигу загиблих Героїв Революції Гідності, які віддали свої життя заради свободи своїх рідних, українського народу та за збереження незалежності Держави України.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *