В кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород відбулася архієрейська літургія та святкування Дня ушанування святителя Миколая чудотворця

19 грудня 2021 р., у День ушанування святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А), було відслужено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного Ужгородсько-Мукачівського благочиння, благочинного даного храму та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за відвернення небезпечних хвороб і вірусів від нашого народу, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної ектенії духовенство молилося за спасіння душ спочилих у Бозі всіх наших співвітчизників, які у різні віки і часи віддали свої життя за національну і державну незалежність України, за полеглих у наші дні смертю хоробрих і героїв українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних мешканців, які віддали свої життя в обороні своїх сімей, усього боголюбивого українського народу, земної Вітчизни і Держави нашої України і Української Церкви від новітніх московських ординців, за спочилих у Бозі наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, учителів, друзів і близьких.

З проповіддю на тему свята до присутніх у храмі звернувся протоієрей Юрій Гал.

Після завершення богослужіння, з благословенням та вітальним архієрейським словом до прихожан також звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на святості та подвижницькому життєвому шляху святителя Миколая чудотворця.

Відтак, за участі групи студентів Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородського гуманітарно-економічного коледжу університету і діточок прихожан, відбулося театралізоване святкування Дня ушанування святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця.

А на завершення святкування, по благословенню Преосвященнішого владики Віктора Бедь, всі присутні у храмі діточки отримали солодкі подарунки від святителя Миколая чудотворця.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *