У свято Входу Господнього в Єрусалим, в кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород, було відслужено архієрейську літургію та освячено вітки верби

17 квітня 2022 р., у шосту неділю Великого посту – свята Входу Господнього в Єрусалим, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) було відслужено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного кафедрального храму, архімандрита Макарія Кармазіна та протодиякона Івана Жабляка.

Духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя всіх українських воїнів-захисників, полонених і мирних співвітчизників, за відвернення смертельно небезпечних вірусів та хвороб, за розвиток Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної літії, зокрема, духовенство молилося за спасіння душ всіх загиблих смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників у російсько-українській війні (2014 – 2022) та всіх наших співвітчизників, які у різні віки, часи і у наші дні віддали свої життя за національну і державну незалежність Держави Україна та Української Церкви, а також за спасіння душ раніше спочилих у Бозі наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів і близьких.

До присутніх у храмі з проповіддю на тему дня звернувся протоієрей Юрій Гал.

В ході святкового богослужіння духовенством було освячено зелені вітки верби та пальми.

Після завершення літургії, з архієрейським словом та благословенням до духовенства та вірних звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на величності свята Входу Господнього в Єрусалим, яке в народі також називається вербною неділею, та на безсмертності подвигу загиблих смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників, які віддали свої життя заради свободи своїх рідних, українського народу та за збереження незалежності Держави Україна в російсько-українській війні (2014 – 2022). Також владика Віктор сказав, що перемога у війні з російським агресором буде за українським народом, бо за нами Правда, Істина, дотримання Заповідей Божих та благословення Отця нашого Небесного!

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *