У Мінцифри заявили про готовність до впровадження онлайн-голосування в Україні, але є нюанси

Україна наразі технічно готова до переведення процесу голосування в режим онлайн. Але перш, ніж таку модель волевиявлення впровадити практично, необхідно створити відповідну нормативно-правову базу.

Про технічну готовність онлайн-голосування говорять у Міністерстві цифрової трансформації. Але водночас у відомстві кажуть, що багато в чому цей процес залежить від парламенту та Центральної виборчої комісії. Про це повідомляє видання РБК-Україна.

Перший заступник голови Мінцифри Олексій Вискуб зазначає, що для голосування через інтернет народним депутатам потрібно ухвалити відповідний законопроект про онлайн-голосування. В іншому, кажуть у міністерстві, Україна технічно готова до реалізації такої ідеї.

Також Вискуб наголошує, що не менш важливим питанням залишається довіра самих виборців до такої моделі голосування. Однак у мінцифри запевняють, що завдяки добре розвиненим технологіям виборів, прозорість та довіра до голосування через інтернет буде забезпечена. Крім того, до такої моделі голосування переходить дедалі більше країн, зокрема через пандемію коронавірусу.

У свою чергу, координатор Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська вважає ідею інтернет-голосування ризикованою. За її словами, країни з розвиненою демократією та високим рівнем довіри до влади все ж таки не поспішають використовувати онлайн-голосування.

Нагадаємо, раніше у Центрвиборчкомі заявили, що громадяни України з електронними паспортами не зможуть проголосувати на виборах.

Як повідомляв OBOZREVATEL, розробка системи онлайн-голосування на референдумі може коштувати Україні кілька мільйонів доларів, а захистити її від втручання – дуже складно. Експерт у галузі кібербезпеки, технічний директор компанії SHALB Володимир Цап говорив, що під час онлайн-голосування додаткові можливості для маніпуляцій створює те, що людині дадуть тимчасовий доступ для здійснення голосування, яке потім фізично зникне. Крім того, важливою є також технічна надійність системи.

Джерело:news.obozrevatel

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *