У хрестопоклонну неділю єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив Божественну літургію в кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород

27 березня 2022 р., у третю неділю Великого посту, хрестопоклонну, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) було відслужено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного кафедрального храму, архімандрита Макарія Кармазіна та протодиякона Івана Жабляка.

Духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя всіх українських воїнів-захисників, полонених і мирних співвітчизників, за відвернення смертельно небезпечних вірусів та хвороб, за розвиток Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної літії, зокрема, духовенство молилося за спасіння душ всіх загиблих смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників у російсько-українській війні (2014 – 2022) та всіх наших співвітчизників, які у різні віки, часи і у наші дні віддали свої життя за національну і державну незалежність Держави Україна та Української Церкви.

До присутніх у храмі з проповіддю на тему дня звернувся протоієрей Юрій Гал.

Після завершення літургії, з архієрейським словом та благословенням до духовенства та вірних звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на святості любові Отця нашого Небесного до своїх творінь та на безсмертності подвигу загиблих смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників, які віддали свої життя заради свободи своїх рідних, українського народу та за збереження незалежності Держави Україна в російсько-українській війні (2014 – 2022). Також владика Віктор сказав, що перемога у війні з російським агресором буде за українським народом, бо за нами Правда, Істина, дотримання Заповідей Божих та благословення Отця нашого Небесного!

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив дяк Семен Мельник.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *