У 70 разів заразніший від Дельти і розмножується у бронхах: головні факти про штам Омікрон

Новий варіант коронавірусної інфекції Омікрон, який вперше виявили в Південній Африці, у 70 разів заразніший за штам Дельта. При цьому вірус має цілу низку відмінностей: він активніше розмножується в бронхах людини, але менш небезпечний для легенів.

Найбільше побоювання викликає те, що південноафриканський варіант COVID-19 Омікрон здатний обходити захист від вакцин і, на відміну від Дельти, частіше заражати молодих людей. OBOZREVATEL зібрав найцікавіші факти про новий штам коронавірусу. Докладніше про них – читайте далі в матеріалі.

Омікрон у 70 разів заразніший від ДельтиПід час дослідження було виявлено, що варіант Омікрон розмножується приблизно в 70 разів швидше, ніж Дельта-версія коронавірусу у зразках тканин, взятих із бронхів та дихальних шляхів до легень. Це може пояснити його швидку передачу.

У той же час керівник дослідницької роботи Майкл Чан Чі-Вай припускає, що, заражаючи набагато більше людей, дуже трансмісивний Омікрон може викликати тяжче захворювання і смерть, навіть якщо сам вірус буде менш патогенним.

Розмножується швидше у бронхахДослідження, проведене командою вчених з Університету Гонконгу, показало, що новий варіант Омікрон розмножувався в легенях у 10 разів повільніше, що, за словами авторів дослідження, може бути поясненням нижчої тяжкості захворювання. При цьому було виявлено, що новий штам у десятки разів активніше розмножується в бронхах і тканинах верхніх дихальних шляхів.

За словами дослідників, структурна модель того, як варіант Омікрон прикріплюється до клітин та антитіл, проливає світло на його поведінку та допомагає у розробленні нейтралізувальних антитіл.

Крім того, така поведінка вірусу може призводити до того, що інфіковані люди, які не мають симптомів, можуть легко передавати коронавірус, враховуючи, що на них припадає 40,5% підтверджених випадків заражень у всьому світі.

Першою ознакою хвороби може бути біль у горліШтам коронавірусу Омікрон може на ранній стадії захворювання проявити себе лише одним симптомом – болем у горлі. Однак цей стан досить швидко минає, поступаючись місцем іншим ознакам інфікування.

Як розповів Мanchester evening news професор Тім Спектор, вчений, який створив додаток для відстеження симптомів Zoe, штам коронавірусу Омікрон поводиться агресивно лише в перший тиждень хвороби. Досить швидко симптоматика йде на спад. Професор зазначив, що у разі зараження штамом Омікрон у середньому біль у горлі триває два-три дні.

Найгострішою фазою захворювання, за словами Спектора, є перший день хвороби. Тоді людина почувається найгірше. Згодом хвороба починає відступати, і стан пацієнта покращується з кожним днем.

Омікрон обходить захист від вакцинЗгідно з лабораторними даними, Омікрон може уникати імунітету, сформованого двома дозами вакцини від COVID-19. Тести з використанням антитіл у зразках крові продемонстрували різке зниження захисту від інфекції у людей, які отримали дві дози вакцини.

Проте вчені також заспокоюють тим, що крім антитіл, після вакцини в організмі формуються Т-клітини пам’яті, які все ж таки можуть запобігти тяжкому перебігу хвороби. Так, згідно з результатами дослідження, проведеного в Південній Африці, вакцина від коронавірусної хвороби компаній Pfizer/BioNTech може на 70% захистити пацієнтів від госпіталізації при захворюванні штамом Омікрон. При цьому від ризику зараження препарат може бути ефективним лише на 33%.

Зі свого боку, виробники вакцин заявили, що продовжуватимуть дослідження ефективності вже наявних вакцин при зараженні Омікроном, а також працювати над створенням специфічного препарату, здатного нейтралізувати новий штам COVID-19. За попередніми прогнозами, така вакцина з’явиться не раніше ніж навесні 2022 року.

Захистити від нового штаму може бустерна дозаНа сьогоднішній день є лише попередні наукові дані щодо ефективності наявних вакцин проти Омікрону. Тому багато вірусологів вважають бустерні щеплення важливим інструментом у захисті від південноафриканського варіанта COVID-19.

Як пише DW, заступник голови Німецького товариства імунології професор Райнхольд Ферстер вважає бустерні щеплення важливим способом захисту від Омікрону. За його словами, після бустерного щеплення людина краще захищена від зараження, ніж після другого щеплення, і довше захищена від того, щоб стати пасивним носієм інфекції або отримати ускладнення від COVID-19.

Тут також варто відзначити, що багато хто покладає сьогодні надії не тільки на ревакцинацію, але і на ліки від COVID-19. Європейський регулятор EMA та американський FDA вже зареєстрували кілька таких препаратів. З погляду імунолога Ферстера, медикаменти, які перешкоджають розмноженню вірусу, можуть означати “вихід із пандемії”. Однак може бути і так, що одного або двох ліків для цього виявиться замало.

Нагадаємо, експерти розповіли, що симптоми штаму Омікрон дуже схожі на класичну застуду. Проте заражені новим штамом також відчувають біль у м’язах та першіння у горлі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, через поширення штаму коронавірусу COVID-19 Омікрон у Європі почали посилювати карантин. У Всесвітній організації охорони здоров’я прогнозують, що цей варіант стане домінувальним у низці країн.

Раніше повідомлялося, що Данія стала світовим лідером за рівнем захворюваності на коронавірус. У країні в середньому фіксується 1612 випадків заражень на 100 тисяч населення.

Влада Італії ухвалила рішення суттєво посилити карантинні обмеження на Новий рік. Тепер для відвідування ресторанів та барів, музеїв, виставок та інших культурних заходів необхідно мати Super Green Pass – суперперепустку, що підтверджує повний курс вакцинації або нещодавнє одужання від COVID-19.

Джерело: covid.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *