Політ Starship, диво-реактор з Китаю, запуск електропікапа Маска та нові дані щодо далеких галактик. На які події чекає світ у 2022-му

Рік, що минув, приніс людству надзвичайно оптимістичні наукові відкриття і перспективні технологічні розробки.

2022-й обіцяє бути не менш продуктивним з точки зору науки і технологій: перший орбітальний політ Starship, початок роботи космічного телескопа Джеймса Вебба, випробування торієвого ядерного реактора та інші цікаві події.

ЕП обрала сім найбільш очікуваних подій нового року і розповідає про кожну з них.

SpaceX здійснить перший орбітальний випробувальний політ ракети Starship

Березень

SpaceX планувала запустити Starship у перший орбітальний випробувальний політ у січні або лютому 2022 року за умови, що Федеральне авіаційне управління США (FAA) завершить програмну екологічну оцінку (PEA) стартової точки компанії в Південному Техасі до 31 грудня.

Загальна висота міжпланетної транспортної системи відповідає висоті 48-поверхового будинку
ДЖЕРЕЛО: CNBC.COM

Однак 28 грудня FAA оголосило, що перенесло публікацію PEA до 28 лютого, посилаючись на “великий обсяг коментарів, поданих до проєкту PEA”. Представники громадськості подали понад 18 тис коментарів щодо проєкту PEA, оприлюдненого 17 вересня.

SpaceX розробляє Starship, щоб доставляти людей і вантажі на Місяць, Марс та за іншими напрямками глибокого космосу. NASA обрало Starship як посадковий апарат на Місяць з екіпажем в рамках програми Artemis, яка передбачає дослідження Місяця.

Величезний транспортний засіб складається з двох багаторазових елементів: ракети-носія першого ступеня Super Heavy висотою 70 м і космічного корабля Starship висотою 50 метрів. Обидва будуть оснащені двигунами Raptor наступного покоління від SpaceX: шість – для Starship і близько 30 – для Super Heavy.

Випробувальний політ Starship Orbital відбудеться на космічній базі в Техасі. Ступінь прискорювача відділиться через 170 секунд після старту. Потім ракета-носій приводниться в Мексиканській затоці, приблизно за 20 миль від берега.

Орбітальний Starship продовжить політ над протокою Флориди. Він рухатиметься на орбіті, доки не сяде на платформу в Тихому океані за 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї (Гаваї). Starship перебуватиме на орбіті 90 хв.

Під час польоту SpaceX уперше перевірить спільну роботу космічного корабля Starship і ракети-носія Super Heavy.

У запиті до комісії зазначається, що тестовий політ може відбутися до 1 березня 2022 року. У листі вказана максимальна висота польоту Starship – 116 км. Тобто корабель пролетить трохи вище офіційного кордону між атмосферою і космосом.

“SpaceX має намір зібрати якомога більше даних під час польоту, щоб оцінити динаміку входу в атмосферу і краще зрозуміти, які навантаження відчуває транспортний засіб у польоті.

Польотні дані закріплять останні зміни в конструкції транспортного засобу і дозволять налаштувати більш досконалі моделі для використання у внутрішній симуляції”, – зазначається в запиті.

SpaceX готується до отримання дозволу на випробування в найближчі два місяці і планує здійснити запуск на початку березня 2022 року.

“Схвалення FAA є драйвером розкладу”, – заявив засновник і генеральний директор SpaceX Ілон Маск 29 грудня 2021 року, відповідаючи на запитання про дату випробувального польоту.

Джерело:epravda.com.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *