Із жовтня в Україні запустять пільгову іпотеку під 3%: хто зможе купити квартиру

В Україні з 1 жовтня почне працювати держпрограма “Доступна іпотека”. Скористатися нею зможуть не всі українці, а лише чотири категорії: військовослужбовці, медики, педагоги та науковці. Кредити на житло даватимуть під 3% на 20 років.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів 2 серпня. На цьому засіданні уряд затвердив умови забезпечення доступного іпотечного кредитування для державної компанії “Укрфінжитло”.

“Програма “Доступна іпотека” запрацює з 1 жовтня 2022 р. для чотирьох категорій громадян. Перша – це військовослужбовці за контрактом і працівники сектору безпеки та оборони. Друга категорія – це медики. Третя – вчителі та педагогічні працівники. Четверта категорія – вчені,” – сказав Шмигаль і озвучив умови:

  • Ставка за іпотекою всіх цих категорій громадян становитиме 3%.
  • Термін іпотеки – до 20 років.
  • Мінімальний початковий внесок – 20% вартості житла.

Для решти українців, які потребують покращення житлових умов, програма стартує з 2023 року. Ставка становитиме 7% річних.

“Нова масштабна програма іпотеки дозволить активізувати нове будівництво й суттєво сприятиме відновленню економіки. Наша мета – щоб у кожного військового, рятувальника, вчителя та лікаря було власне житло”, – заявив Шмигаль.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за прогнозами експертів, до кінця 2022 року ціни на житло в Україні знизяться не більше ніж на 10% порівняно з груднем-2021. Причина – вплив на ринок двох протилежних тенденцій: фактори, зумовлені війною, штовхають ціни вниз, у той час як скорочення пропозиції – вгору.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело:news.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *