Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив завершення чину похорону українського воїна-захисника Валентина Деревенського в м. Ужгород

13 квітня 2022 р., на Пагорбі Слави ужгородського міського цвинтаря Кальварія, було поховано українського воїна-захисника Валентина Вікторовича Деревенського (23.09.1977, с. Ювілейне Херсонської області – 31.03.2022, поблизу м. Попасна Луганської області), молодшого сержанта, командира протитанкового відділення протитанкового взводу механізованого батальйону в/ч А3283 17-тої окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка Збройних сил України, який загинув смертю хоробрих і героїв поблизу м. Попасна Сєверодонецького району Луганської області в ході бойових дій в російсько-українській війні (2014 – 2022).

До початку поховання на Пагорбі Слави, тіло воїна було внесено до кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А), де, у присутності рідних (зокрема, мами, дружини, синів та сестри) та близьких, було відслужено основну частину чину похорону.

Відтак, провести в останній земний шлях українського воїна-захисника, на міському цвинтарі Кальварія, зібралися рідні (зокрема, мама, дружина, сини та сестра), близькі, представники Збройних сил України, Закарпатського обласного і міськрайонного військкоматів, духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Закарпатської обласної військової адміністрації, Ужгородської районної військової адміністрації, Ужгородської міської ради, засобів масової інформації та небайдужої української громадськості м. Ужгород.

Чип похорону, спочатку в кафедральному храмі, а відтак, на Пагорбі Слави, провели Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, протоієрей Юрій Гал, секретар єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинний кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород, архімандрит Макарій Кармазін, священнослужителя кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород та протодиякон Іван Жабляк.

До рідних та присутніх, в ході похорону, з архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на безсмертності та самопожертві подвигу українського воїна-захисника Валентина Деревенського, який за Заповідями Божими віддав своє життя в обороні своїх рідних, близьких, усього боголюбивого українського народу, земної Вітчизни і Держави Україна та Української Церкви від підступних і безбожних московсько-путінських ординців та окупантів.

Від головнокомандуючого Збройних сил України Валерія Залужного зачитали пам’ятний лист із подякою за службу та вірність військовій Присязі.

Відтак, під молитовний спів, звучання Державного Гімну України та військовий салю, тіло Героя було віддано святій українській землі.

Вічна пам’ять та слава Герою! Щирі співчуття рідним та близьким.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *