Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив чин похорону українського воїна-захисника Максима Дубового в м. Ужгород

 

11 квітня 2022 р., на Пагорбі Слави ужгородського міського цвинтаря Кальварія, було поховано українського воїна-захисника Максима Васильовича Дубового (21.02.1997 – 07.04.2022), старшого солдата, відповідального виконавця відділення персоналу штабу Луганського Зонального відділу військової служби правопорядку. Старший солдат Максим Васильович Дубовий загинув смертю хоробрих і героїв 7 квітня ц. р. в м. Попасна Сєверодонецького району Луганської області в наслідок артилерійського обстрілу з боку російського агресора та попадання міни в окоп. В наслідок множинних осколкових поранень, не сумісних з життям, наступила смерть.

Рідним для Максима Дубового є місто Старобільськ на Луганщині, але нині воно окуповане рашистами, тому спочиватиме Герой в Ужгороді, у краї своєї мами.

До початку похорону на Пагорбі Слави, тіло воїна було внесено до кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А), де, у присутності рідних (зокрема, мами і батька) та близьких, було відслужено заупокійну літію та поминальні молитви.

Відтак, провести в останній земний шлях українського воїна-захисника, на міському цвинтарі Кальварія, зібралися рідні (зокрема, мама та батько), представники Збройних сил України, Закарпатського обласного і міськрайонного військкоматів, духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Закарпатської обласної військової адміністрації, Ужгородської міської ради, засобів масової інформації та небайдужої української громадськості м. Ужгород.

Чип похорону очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород, архімандрита Спиридона Дудина, намісника єпархіального чоловічого монастиря в смтЧинадієво Мукачівського району, архімандрита Макарія Кармазіна, священнослужителя кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород та протоієрея Анатолія Натолочного, настоятеля парафії рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в м. Ужгород.

До рідних та присутніх, в ході похорону, з архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на безсмертності та самопожертві подвигу українського воїна-захисника Максима Дубового, який за Заповідями Божими віддав своє життя в обороні своїх рідних, близьких, усього боголюбивого українського народу, земної Вітчизни і Держави Україна та Української Церкви від підступних і безбожних московсько-путінських ординців та окупантів.

Від головнокомандуючого Збройних сил України Валерія Залужного зачитали пам’ятний лист із подякою за службу та вірність військовій Присязі.

Присутні містяни на колінах зустрічали і проводжали в останні земний шлях полеглого старшого солдата Героя Максима Дубового.

Відтак, під молитовний спів, звучання Державного Гімну України та військовий салю, тіло Героя було віддано святій українській землі.

Вічна пам’ять та слава Герою! Щирі співчуття рідним та близьким.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *