Долари продадуть не всім, а курс залежить від суми: що потрібно знати українцям про “валютні правила”

В Україні кожен банк сам встановлює систему моніторингу: фінансові установи дедалі частіше вимагають під час купівлі валюти на велику суму підтвердити джерело доходу. Крім того, українці в деяких банках можуть обирати, за яким курсом купувати долари: міжбанківським або фіксованим курсом фінустанови.

Про це йдеться на офіційному сайті НБУ. Зазначимо, що всього існує три курси долара: готівковий у банках та обмінниках, міжбанківський (за таким курсом долари купують банки) та довідковий курс НБУ.

Як вибирати курс долара?Під час купівлі валюти можна не тільки вибирати той обмінник чи банк, у якому пропонують найбільш вигідний курс, а й змінювати вартість валюти в одній фінансовій установі.

Наприклад, у ПриватБанку пропонують купувати долари на суму до 20 тис. доларів в еквіваленті за курсом банку, а якщо сума вища, то за бажанням клієнта валюту можуть продати за міжбанківським курсом. Якщо йдеться про великі суми, різниця може бути суттєвою.

Чи можуть вимагати документи під час продажу валюти?У НБУ пояснюють: кожен банк має право встановлювати процедури перевірки клієнтів. Моніторинг потрібний для того, щоб не допустити через банк відмивати гроші. Прийти в банк із сотнями тисяч гривень та обміняти їх на долари просто так не вдасться. Потрібно буде підтвердити свою особу й довести, що є легальне джерело походження коштів.

Кому не продадуть долари?

  • Тим, хто хоче придбати велику суму та не готовий підтвердити джерело походження доходів;
  • Тим, хто на купівлю доларів хоче використовувати сумнівні купюри (зі слідами фарби, значними пошкодженнями).

У всіх інших випадках банки та обмінники зобов’язані продавати валюту, якщо вона є в наявності. Варто зазначити, що у разі ажіотажного попиту банк має право обмежити максимальну суму купівлі валюти.

Як писав OBOZREVATEL, деякі банкомати ПриватБанку списують з карток гроші, але при цьому готівки не видають. Така проблема може статися з цілої низки причин:

  • Зам’ялася купюра і стався збій. Це найпростіша проблема. У такому разі гроші можуть повернути того ж дня.
  • Технічну причину не виявили, але банкомат все одно “помилився”. У такому разі потрібно звернутися до банку із заявою, проведуть інкасацію банкомата, перерахують гроші і якщо там справді є “зайві”, їх відшкодують.

Джерело:news.obozrevatel.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *