На Рівненщину передали копію «Королевського Євангелія», написаного у 1401 році

Культурно-археологічний центр «Пересопниця» отримав від департаменту культури Закарпатської ОДА факсимільне видання Королевського (Закарпатського) Євангелія. Про це передає Укрінформ із посиланням на повідомлення у Фейсбуці культурно-археологічного центру.
У «Пересопниці» наголосили на символічності дати, адже пам’ятку отримали 15 березня – у день, коли відзначається День утворення Карпатської України.

Рукописна книга була написана в 1401 році в селі Королево, нині Виноградівський район Закарпатської області. Книга є цінним джерелом історії, української мови та книжкового рукописного мистецтва. Її особливість у тому, що вона виконана не на пергаменті, а на новому на той час матеріалі – папері.
Королевське Євангеліє належить до нечисленного комплексу рукописних пам’яток української конфесійної писемної культури зламу XIV–XV ст., поряд із Київським Псалтирем 1397 р., Ліствицею 1387 р., Луцьким Євангелієм XIV ст., «Галицьким» Євангелієм 1411 р.
Його цінність у тому, що воно репрезентує поширення писемної культури на Закарпатті, де існувало кілька рукописних традицій: українська, волоська, південнослов’янська й угорська.

Джерело: poklik.media

На Рівненщину передали копію «Королевського Євангелія», написаного у 1401 році Фото 1
 
На Рівненщину передали копію «Королевського Євангелія», написаного у 1401 році Фото 2