ТОП новини

Професор, єпископ Віктор Бедь (Віктор Васильович Бедь)

bedПреосвященнійший єпископ Віктор (Бедь Віктор Васильович)

Дата народження: 5 травня 1964 р.
Світська освіта: повна вища – магістр права, магістр психології, магістр фінансів, магістр богослов'я (теології)
Духовна освіта: повна вища – магістр богослов'я
Наукові ступені: доктор богословських наук, доктор юридичних наук
Учені звання: професор, академік

Дитячі роки, юність, початок трудової діяльності та навчання

Преосвященнійший єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор (Віктор Васильович Бедь) народився 5 травня 1964 р. у м. Тячеві та виріс у смт Тересва Тячівського району в сім'ї інженерів Василя Івановича і Катерини Кирилівни. У дитячі роки хрещений в православному храмі м. Бобровиця Чернігівської області.
Дитинство та юність минули на Закарпатті, в робітничому селищі Тересва Тячівського району. Тут закінчив середню школу і дістав перший трудовий досвід, працюючи протягом 1981–1982 рр. столяром Тересвянського деревообробного комбінату-тресту «Закарпатліс».
Від 1982 до 1983 рр. навчався на відділенні правознавства Київського технікуму готельного господарства, а з 1983 р. став студентом юридичного факультету Львівського державного (на сьогодні національного) університету імені Івана Франка, який закінчив із відзнакою 1988 р.

Професійна діяльність

Після закінчення університету Віктор Васильович до 1994 р. працював у Закарпатській обласній колегії адвокатів на посадах стажиста адвоката (1988 р.), а з 1989 р. – адвокатом Тячівської, а згодом Ужгородської районних юридичних консультацій.

Одночасно у 1992 році Віктор Бедь засновує адвокатське бюро (об'єднання) «Срібна Земля» (м. Ужгород), президентом якого є і сьогодні.
У жовтні 1992 р. також започатковує видання тижневої газети «Срібна Земля» – однієї з перших національно-демократичних газет на Закарпатті.
Віктор Васильович Бедь понад п'ятнадцять років пропрацював на ниві адвокатури: в 1993 – 1994 рр. обирався віце-президентом Спілки адвокатів України, а з 2003 по 2006 р. – головою Закарпатського відділення Спілки адвокатів України (членство в якій припинив за власним бажанням 2006 року).
Протягом 2003–2006 рр. очолював також Закарпатську обласну кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та був членом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України.
Виступив одним із співзасновників Асоціації адвокатів України (2006) та був обраний першим її президентом (2006 – 2008).

Громадсько-політична і державна діяльність

Наприкінці 80-х – початку 90-х років минулого століття брав активну участь у національно-патріотичних змаганнях за здобуття державної незалежності України. Був одним із співзасновників і лідерів Народного Руху України за перебудову на Закарпатті. Від 1989 до 1991 рр. обирався головою Тячівської районної організації, а з січня 1991 по травень 1992 р. – головою Закарпатської крайової організації НРУ та з 1990 по 1992 р. – членом Центрального Проводу та Великої Ради Руху. Після реорганізації НРУ на IV з'їзді в політичну партію, в грудні 1992 року, добровільно припинив членство в організації, оскільки сповідував християнсько-демократичні цінності.

У 1992 році виступив співзасновником та очолив Християнсько-народну спілку Закарпаття, головою якої є і сьогодні.
На березневих виборах 1990 р. обраний народним депутатом України від Тячівського мажоритарного виборчого округу № 176 Закарпатської області. У Верховній Раді України був одним із співзасновників і членом антикомуністичної опозиції «Народна Рада» та відповідальним секретарем її радикальної фракції під головуванням В'ячеслава Максимовича Чорновола, входив до складу Комітету Верховної Ради України з питань діяльності правоохоронних органів і правопорядку, а згодом – Комітету з питань державної безпеки і оборони.
У 1991–1992 рр. був членом Комісії Президії Верховної Ради України з питань реорганізації органів Комітету державної безпеки у Службу безпеки України.
Протягом 1990–1992 рр. обирався секретарем Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування причини аварії на Чорнобильській АЕС та з 1990 по 1994 р. – членом Конституційної комісії України та її робочої групи.
Восени 1990 року на знак солідарності та недопущення застосування силових методів щодо протестуючих студентів народний депутат України Віктор Бедь взяв безпосередню участь у політичній акції-протесті студентського голодування в місті Києві, оголосивши голодування.
У 1990–1994 рр. обирався депутатом Тячівської міської ради, в 1994–1998 рр. – депутатом Ужгородської міської ради, а з 2003 по 2006 рр. – членом виконавчого комітету Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Освітня та науково-педагогічна діяльність

Починаючи з 1991 р., проходить шлях від старшого викладача Ужгородського державного університету (нині національного), доцента, завідувача кафедри Ужгородського інституту інформатики, економіки і права (надалі Закарпатського державного університету), професора, директора Закарпатського інституту МАУП – до очільника вищих навчальних закладів: з 2002 року – донині є ректором Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, з прямим підпорядкуванням вічнопам'ятному Блаженнійшому Володимиру, митрополиту Київському і всієї України, Предстоятелю Української Православної Церкви, як вищого духовного навчального закладу (релігійної організації) УПЦ, з 2002 – 2014 рр.

Не полишаючи праці, майбутній владика продовжує вчитися і здобуває ще кілька вищих освіт за освітньо-кваліфікаційними рівнями: магістр психології (Міжрегіональна академія управління персоналом, Київ, 2002 р.), магістр фінансів (Міжрегіональна академія управління персоналом, Київ, 2002 р.), магістр богослов'я (вища духовна освіта, Ужгородська українська богословська академія УПЦ МП, Ужгород, 2005 р.) та магістр богослов'я (теології) (Карпатський університет імені Августина Волошина, Ужгород, 2010 р.).
Ведучи наукову та науково-педагогічну діяльністю, владика Віктор здобув низку наукових ступенів і вчених звань. Зокрема:
1998 р. – захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь доктора філософії (в галузі права) (Спеціалізована вчена рада Міжнародного відкритого університету, США та Міжнародної академії управління персоналом, Україна).
1999 р. – захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук, спеціальність – юридична психологія (Спеціалізована вчена рада Національної академії внутрішніх справ України та рішення президії Вищої атестаційної комісії України).
2010 р. – захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь доктора богословських наук (Міжвишівська спеціалізована вчена рада Української Православної Церкви).
2011 р. – захистив наукову дисертацію та здобув науковий ступінь доктора юридичних наук (Спеціалізована вчена рада Інституту законодавства Верховної Ради України та рішення президії Вищої атестаційної комісії України).
1999 р. – здобув учене звання професора права (Міжнародна кадрова академія та Міжрегіональна академія управління персоналом).
2000 р. – обраний членом-кореспондентом Міжнародної кадрової академії.
2003 р. – здобув учене звання доцента права (Міністерство освіти і науки України).
2003 р. – здобув учене звання професора державного та канонічного права (Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви).
2015 р. – здобув учене звання професора правознавства та канонічного права (Міністерство освіти і науки України).
2009 р. – обраний дійсним членом (академіком) Академії природничих наук, Німеччина.
2009 р. – обраний почесним академіком Міжнародної академії козацтва.
2012 р. – обраний дійсним членом (академіком) Міжнародної академії богословських наук.
Упродовж 2002–2009 рр. очолював Закарпатський обласний осередок Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Наразі обраний його Почесним головою.
У вересні 2012 року обраний президентом Міжнародної академії богословських наук (наукової академічної установи).

hhgКаУ реклама 16

Публікації

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

17 липня 2017|Super User - avatar Super User|Hits:165

Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

31 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:4845

30 березня 2015 року виповнилось 150 років з дня смерті великого будителя карпатоукраїнців (карпаторуських, ру...

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

25 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:4863

Завдячуючи чужинським політичним та церковним центрам, Україна і українці умисно були втягнуті у вікове церков...

Ідеї Шевченка про Бога і націю

Ідеї Шевченка про Бога і націю

28 лютого 2013|Super User - avatar Super User|Hits:5027

Майже тридцять п'ять років панування Москви на Україні виховали багато духовних яничар і між наддніпрянцями, і...