банер на кау2

Найважливіші 10 подій тижня

225916112019ЮРЛІГА визначила десять важливих правових подій цього тижня, зважаючи на результати роботи держорганів і нові надходження до систем ЛІГА:ЗАКОН.


1. Набув чинності Закон про захист інтелектуальної власності на митниці

14 листопада набув чинності Закон № 202-ІХ щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України. Протягом трьох місяців Кабмін затвердить нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації. Встановлено особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій (не більше трьох одиниць не важче 2 кг) контрафактних та піратських товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Нагадуємо, що перевірити і зареєструвати торгову марку допоможе зручний сервіс PatentBot.

2. Набув чинності Закон про участь місцевих організацій партій у місцевих виборах

15 листопада набрав чинності Закон № 250-IX щодо врегулювання процедури ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах. У Законі "Про місцеві вибори" встановлена відповідна процедура.

3. Ухвалено Держбюджет-2020

14 листопада Верховна Рада прийняла Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (проект № 2000).  Прожитковий мінімум на місяць становитиме: з 1 січня - 2027 грн, з 1 липня - 2118 грн, з 1 грудня - 2189 грн. Мінімальна зарплата з 1 січня 2020 року становитиме: за місяць - 4723 грн, за годину - 28,31 грн.

4. Прийнято Закон про боргове агентство України

 14 листопада Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу (проект № 2144). Зокрема, передбачено створення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну бюджетну політику у сфері управління державним боргом та гарантованим державою боргом - Боргового агентства України. Діяльність агентства спрямовується та координується Кабінетом Міністрів через Міністра фінансів.

5. Посилено відповідальність за фальсифікацію ліків і їх продаж

12 листопада Верховна Рада прийняла Закон (проект № 1152-1) щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 8 років (зараз - від 3 до 5). Ті самі дії, вчинені повторно або групою осіб, службовою особою шляхом зловживання службовим становищем, медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інформаційних систем, у тому числі Інтернету каратимуться позбавленням волі на строк від 8 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Дії, які спричинили смерть або інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах, - каратимуться позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

6. Прийнято Закон про використання земель оборони

14 листопада прийнято Закон (проект № 0855) щодо підвищення ефективності використання виділених земельних ділянок. На території військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій ЗСУ зможуть  розміщувати засоби зв'язку, навігації та спостереження (радіотехнічного забезпечення), що належать підрозділам об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України, з погодженням умов розміщення та експлуатації з Міноборони.

7. За основу прийнято законопроект про обіг сільгоспземель

13 листопада Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2178-10 щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.  Пропонується скасувати з 1 жовтня 2020 року заборону на відчуження с/г земель  усіх форм власності. Купити землю зможуть як громадяни, так і іноземці. До 1 січня 2024 року сільгоспвиробники - юридичні особи, бенефіціаром яких є: іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені не за українським законодавством, іноземні держави, - зможуть набути у власність орендовані ділянки. Не допускається набуття у власність більше 35% сільськогосподарських земель об'єднаної громади; 8% (або 15 % - на сайті ВР оприлюднено 2 тексти законопроекту до першого читання з різними цифрами) сільськогосподарських земель області; 0,5% сільськогосподарських земель України.

8. За основу прийнято законопроект про продаж землі і прав на неї через електронні аукціони

14 листопада ВР  прийняла за основу законопроект № 2195 щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони. Визначається новий порядок проведення земельних торгів через електронну торгову систему, що передбачає автоматизацію ряду процесів (наприклад, здійснення ставок учасниками, подання ними заявок на участь тощо), публікацію усіх документів, які стосуються торгів та земельних ділянок, у відкритій електронній торговій системі. Земельні торги проводитимуться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в Інтернеті. Договори купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки укладатимуться з переможцем, який запропонував найвищу ціну за ділянку або плату за користування нею, зафіксовану в ході торгів (цінову пропозицію).  Участь в організації та проведенні торгів братимуть організатор та оператори електронних майданчиків.  Розмір реєстраційного та гарантійного внесків за лотом визначатиметься з урахуванням вимог Кабміну; гарантійний внесок не може бути менше 30 % стартової ціни продажу ділянки або стартового розміру річної плати за користування нею (у разі продажу оренди, суперфіцію, емфітевзису).

9. За основу прийнято законопроект про заборону целофанових пакетів

12 листопада Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Пропонується з 2022 року заборонити розповсюдження в магазинах та ресторанах надлегких, легких, оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів. Дозволено застосовувати біорозкладні пластикові пакети. За розповсюдження легких і надлегких пакетів, а також за оману споживача шляхом пропонування оксорозкладного (оксобіорозкладного) пакету під виглядом біорозкладного Держспоживслужба накладатиме на суб'єктів господарювання штраф у розмірі від 1 700 до 8 500 грн. Штраф за схиляння споживачів до купівлі пластикових пакетів заплатить і працівник (від 1 700 до 8 500 грн). Штрафуватимуть і за порушення правил маркування: за адміністративне правопорушення доведеться заплатити від 3 400 до 11 900 грн.

10. Президент підписав Закон про захист викривачів корупції

13 листопада Президент підписав Закон № 198-ІХ щодо викривачів корупції. Викривачі, їх близькі особи перебувають під захистом держави. Викривач - фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв'язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов'язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання. За повідомлення про корупційний злочин, активне сприяння його розкриттю, якщо грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину в п'ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму  викривачу виплачується 10 %-ва винагорода (але не більше трьох тисяч мінімальних заробітних плат). Суми розраховуються з величин, встановлених на час вчинення злочину.

Джерело: jurliga.ligazakon.net

dist osv UPD3

  kau adv 2020

uzgek adv 2020

Періодика pq main

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Король Михайло Корибут-Вишневецький та його хрест забуття

Король Михайло Корибут-Вишневецький та його хрест забуття

31 липня 2020

Більшість вітчизняних істориків не визнають цього монарха як такого, що має відношення до української історії....

Нова концепція судової реформи: зменшення кількості судів з 764 до 200

Нова концепція судової реформи: зменшення кількості судів з 764 до 200

28 липня 2020

Експерти Офісу простих рішень та результатів та Глава ОПРР Михайло Саакашвілі пропонують нову концепцію судово...

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

Україну поділять на "зони" з 1 вересня: у Раді розповіли, яким буде навчальний процес

16 липня 2020

З початком навчального року, 1 вересня, Україну умовно розділять на зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "...

Роман Шухевич: головнокомандувач УПА

Роман Шухевич: головнокомандувач УПА

30 червня 2020

Шухевич Роман Йосипович (народився 30 червня 1907 року у Львові, убитий НКВС 5 березня 1950 в с. Білогорш...

«Акт проголошення Української Держави»

«Акт проголошення Української Держави»

30 червня 2020

30 червня 1941 року в окупованому німцями Львові на зборах, скликаних членами ОУН(б), проголошено створен...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

28 червня 2020

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Коліївщина: міти і факти

Коліївщина: міти і факти

27 червня 2020

250 років тому, у весняні дні 1768 року, розпочалося останнє в історії України велике козацьке повстання, що...

Як “бандерівці” розвалили сталінський ГУЛАГ

Як “бандерівці” розвалили сталінський ГУЛАГ

27 червня 2020

67 років тому політв’язні, 70% з яких були українцями, почали перше у сталінських концтаборах повстання.

Мережа Facebook визнала, що #KyivNotKiev – Кулеба

Мережа Facebook визнала, що #KyivNotKiev – Кулеба

27 червня 2020

Соціальна мережа Facebook офіційно перейшла до використання англійською мовою транслітерації назви української...

«НКВДисти у 1941 р. розстрілювали беззбройних політв'язнів» - до річниці трагедії

«НКВДисти у 1941 р. розстрілювали беззбройних політв'язнів» - до річниці трагедії

22 червня 2020

22-23 червня 1941 року розпочалися масові розстріли політичних в’язнів спочатку в західноукраїнських тюрмах НК...

«Брехня, маніпуляція та замовчування» – перші реакції з України, Польщі та Чехії на статтю Путіна про Другу світову війну

«Брехня, маніпуляція та замовчування» – перші реакції з України, Польщі та Чехії на статтю Путіна про Другу світову війну

21 червня 2020

Напередодні параду в Москві, який у зв’язку з коронавірусом було перенесено з 9 травня на 24 червня, президент...

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

19 червня 2020

Відповідне рішення прийняла обласна регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайни...