ТОП новини

10 правових подій тижня

165003112019ЮРЛІГА визначила десять важливих правових подій цього тижня, зважаючи на результати роботи держорганів і нові надходження до систем ЛІГА:ЗАКОН.

1. Закон про покарання депутатів-прогульників набрав чинності

30 жовтня набув чинності і введений у дію 1 листопада Закон № 196-IX "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України". Якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 % голосувань при прийнятті рішень ВР на пленарних засіданнях або у більш як 50 % засідань комітету ВР, до складу якого його обрано, йому не відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

2. Набув чинності Закон про матеріальну відповідальність військових

31 жовтня набрав чинності Закон № 160-IX "Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та прирівняних до них осіб за шкоду, завдану державі". Дія Закону поширюється на військовослужбовців під час виконання ними обов'язків військової служби, військовозобов'язаних і резервістів під час проходження ними зборів, а також осіб рядового та начальницького складу правоохоронних органів спеціального призначення, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, МВС, Наполіції, сил цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби, ДБР. Умовами притягнення до матеріальної відповідальності у Законі визначено: 1) наявність шкоди; 2) протиправна поведінка особи у зв'язку з невиконанням чи неналежним виконанням нею обов'язків військової служби або службових обов'язків; 3) причинний зв'язок між протиправною поведінкою особи і завданою шкодою; 4) вина особи в завданні шкоди.

3. Прийнято Закон про штрафування водіїв за перевезення дітей без автокрісел

29 жовтня народні депутати ухвалили Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей" (проект № 1150). Водіїв оштрафують на 510 грн (30 НМДГ). Повторне протягом року вчинення порушення тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі 850 грн (50 НМДГ). Відповідно до Правил дорожнього руху забороняється перевозити: 1) дітей, зріст яких менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку: - у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; - на передньому сидінні легкового автомобіля - без використання зазначених спеціальних засобів; - на задньому сидінні мотоцикла та мопеда; 2) дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; 3) організовані групи дітей у темну пору доби.

4. Прийнято Закон про заборону вирубки лісів на гірських схилах Карпат

30 жовтня Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону" (проект № 0873). Документ встановлює заборону на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок у високогірних лісах, у лісах у лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних вітровалів і буреломів, а також пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень. На стрімких схилах у гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону дозволяються лише вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування та оздоровлення лісів. На пологих і спадистих схилах у гірських ялицево-букових деревостанах проводяться лише поступові і вибіркові рубки.

5. Прийнято Закон про анбандлінг

31 жовтня Верховна Рада прийняла Закон (проект № 2239-1) "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу". Документ передбачає створення окремої компанії - Оператора ГТС, на яку не може впливати Нафтогаз. Анбандлінг означає залучення інвестицій в українську ГТС та створення незалежного оператора у повній відповідності до європейського законодавства. Прийнятий Закон є виконанням міжнародних зобов'язань України.

6. Прийнято Закон про покарання корупціонерів

31 жовтня нардепи прийняли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів" (проект № 1031). Документом урегульовано питання щодо забезпечення належного функціонування інституту про визнання необґрунтованими активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та їх стягнення в дохід держави, особливості позовного провадження у цих справах. Так, Законом, зокрема, доповнено КК новою ст. 368-5 "Незаконне збагачення", згідно з якою набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (6 243 250 грн), - карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

7. Прийнято Закон про безперешкодний доступ громадян до узбережжя водойм

29 жовтня Верховна Рада прийняла Закон (проект № 0869) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування". Документом вносяться зміни до Водного, Земельного кодексів, КУпАП, законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації". Забороняється обмежувати права загального водокористування у зв'язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) у користування юридичним або фізичним особам; розширюється положення Водного та Земельного кодексів щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування; вводиться положення про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг. Законом забороняється у прибережних захисних смугах влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім передбачених законом випадків.

8. Прийнято Закон про участь місцевих організацій партій у місцевих виборах

30 жовтня ВР прийняла Закон (проект № 0939) "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві вибори" щодо врегулювання процедури ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах", яким законодавчо врегулювала процедуру ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах. Законом узгоджено положення Закону "Про місцеві вибори" у частині рівності прав і можливостей брати участь у виборчому процесі як кандидатів від політичних партій, так і кандидатів, які висуваються шляхом самовисування. Законом внесено відповідні зміни до Закону про місцеві вибори. Змінами передбачено, що при проведенні чергових місцевих виборів рішення про участь місцевих організацій політичної партії ухвалюється вищим керівним органом партії, а при проведенні позачергових, перших місцевих виборів - керівним органом партії.

9. Кабмін розширив держпідтримку програми будівництва доступного житла у 2019 році

Уряд постановою № 895 схвалив зміни до постанови Кабміну № 819 "Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом", розширивши державну підтримку програми будівництва доступного житла у 2019 році. Йдеться про доповнення нормою щодо визначення граничної вартості 1 кв. м житла для населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж обласних центрів і міста Києва. Вона не може перевищувати опосередковану вартість, збільшену у 1,5 рази. До внесення змін в населених містах - супутниках столиці та обласних центрів гранична вартість приймалась як опосередкована без збільшуючого коефіцієнта, що унеможливлювало придбання житла в них. Люди купували житло в Києві та обласних центрах з коефіцієнтом 1,75. Крім того, передбачено, що Мінрегіон з 15 листопада до 1 грудня може здійснювати коригування розподілу бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями у разі загрози невикористання коштів до кінця бюджетного року.

10. Антикорупційний суд ухвалив свій перший вирок

Вищий антикорупційний суд визнав винною суддю у відставці, яка обіймала посаду в апеляційному суді Дніпропетровської області, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК (декларування недостовірної інформації). Екс-судді призначили покарання у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51 000 гривень. Також призначено додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади, зазначені у пунктах 1, підпунктах «а», «в» пункту 2 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції», окрім виборних посад, строком на один рік. Вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорсуду упродовж 30 днів із дня його проголошення.

Джерело: jurliga.ligazakon.net

hhgКаУ реклама 16

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Нововведення уряду: 26 років трудового стажу – заради пенсії-«мінімалки»

Нововведення уряду: 26 років трудового стажу – заради пенсії-«мінімалки»

6 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:30

Альтернатива – повністю оплатити державі незарахований стаж.

МОН: усі вчителі отримуватимуть 30% надбавку за престижність

МОН: усі вчителі отримуватимуть 30% надбавку за престижність

6 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:34

В проекті Державного бюджету передбачені кошти, які дозволять усім без виключення регіонам країни виплачувати ...

Згадай. Вшануй! Мартиролог розстріляних під Сандармохом

Згадай. Вшануй! Мартиролог розстріляних під Сандармохом

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:40

27 жовтня 1937 року в сосновому лісі неподалік міста Мєдвєж'єгорськ почали звучати постріли у політичних бранц...

10 правових подій тижня

10 правових подій тижня

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:38

ЮРЛІГА визначила десять важливих правових подій цього тижня, зважаючи на результати роботи держорганів і нові ...

МОЗ закликає робити щеплення проти дифтерії

МОЗ закликає робити щеплення проти дифтерії

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:34

  Цього року в Україні вже зафіксовано 20 випадків дифтерії. Про це повідомляє Міністерство охорони здор...

Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра

Умови прийому до вишів 2020: вступ на бакалавра

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:22

Міністерством освіти і науки затверджені Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 202...

Офіс освітнього омбудсмена запрацює 4 листопада

Офіс освітнього омбудсмена запрацює 4 листопада

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:35

З 4 листопада в Україні офіційно запрацює Служба освітнього омбудсмена. Про це повідомив освітній омбудсмен Се...

Прийнято Закон про покарання корупціонерів

Прийнято Закон про покарання корупціонерів

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:39

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

КСУ дав зелене світло скасуванню адвокатської монополії

КСУ дав зелене світло скасуванню адвокатської монополії

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:19

Висновок КСУ є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Обшук не можна здійснювати без відповідного протоколу

Обшук не можна здійснювати без відповідного протоколу

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:37

Верховний Суд роз’яснив різницю між поверхневим оглядом та обшуком.

З 1 листопада запрацює новий механізм повернення переплачених сум податків та пені

З 1 листопада запрацює новий механізм повернення переплачених сум податків та пені

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:35

Це можна зробити через Електронний кабінет платника податків.

В Україні скасували обмеження на купівлю іноземної валюти

В Україні скасували обмеження на купівлю іноземної валюти

3 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:33

Нові правила почнуть діяти з 5 листопада.