ТОП новини

В Карпатській єпархії УАПЦ молитовно ушанували День пам’яті жертв політичних репресій в Україні

78686866а21 травня, у День пам’яті жертв політичних репресій в Україні (що вшановується щорічно у  третю неділю травня), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді відслужили божественну літургію. З благословення Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ богослужіння очолив протоієрей Роман Бобай, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, архімандрита Антонія Хвіца та протоієрея Олександра Смоліна.

Під час виголошення заупокійної ектенії духовенством було виголошено прохання до Господа Бога про прощення та спасіння душ всіх українських жертв політичних репресій в Україні.

Відтак, після завершення божественної літургії Преосвященнійший владика Віктор, єпископ Мукачівський і Карпатський відслужив заупокійну літію за полеглими, закатованими, убитими, замордованими голодом та хворобами всіма українськими жертвами політичних репресій, яких зазнала українська нації від чужинських режимів в ХХ – ХХІ ст. ст. Зокрема в наслідок окупації українських земель чужинськими державами: окупаційним режимом комуністично-радянської Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки в Українській Народній Республіці (1918 – 1922); окупаційним режимом Польської Республіки в Західній Україні (Галичини, Волині, Прикарпаття) (1921 – 1939); окупаційним режимом Королівства Румунії в Бесарабі та Буковині (1919 – 1944); окупаційним режимом анексії Карпатської України (Закарпаття) Чехословацької Республіки (1920 – 1939); окупаційним профашистським режимом Королівства Угорщини в Карпатській Україні (Закарпаття) (1938 – 1944); окупаційним режимом комуністично-радянського Союзу Радянських Соціалістичних Республік в Українській Радянській Соціалістичній Республіці (1922 – 1991); окупаційним режимом Російської Федерації в Автономій Республіці Крим, Донецькій та Луганській областях України (2014 – по сьогодні).

У молитві до Господа Бога владика Віктор просив прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спокою та життя у піднебессі.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

hhgКаУ реклама 16

Публікації

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

17 липня 2017|Super User - avatar Super User|Hits:534

Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

31 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:5435

30 березня 2015 року виповнилось 150 років з дня смерті великого будителя карпатоукраїнців (карпаторуських, ру...

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

25 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:5415

Завдячуючи чужинським політичним та церковним центрам, Україна і українці умисно були втягнуті у вікове церков...

Ідеї Шевченка про Бога і націю

Ідеї Шевченка про Бога і націю

28 лютого 2013|Super User - avatar Super User|Hits:5619

Майже тридцять п'ять років панування Москви на Україні виховали багато духовних яничар і між наддніпрянцями, і...