Спогад про друга: до 70-річчя з дня народження правоохоронця, правника і науковця Володимира Юрійовича Торонія

435Сьогодні, 21 січня 2017 року, виповнюється 70 років з дня народження правоохоронця, правника, підполковника міліції, генерал-полковника Карпатської Січі, доктора права, доцента Володимира Юрійовича Торонія (21.01.1947, с. Загаття, Іршавський район, Закарпатська область, УРСР – 18.01.2008, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна).

Володимир Юрійович Тороній народився 21 січня 1947 року в селі Загаття Іршавського району на Закарпатті. У 1965 році успішно закінчив Ужгородську середню школу №1 імені Тараса Шевченка і відразу розпочав трудову діяльність на Ужгородському приладобудівельному заводі. У 1967 – 1969 роках проходив строкову службу, а з 1973-го по 1975-ий – службу в офіцерському чині у лавах Збройних сил, на той час Радянського Союзу. Після мобілізації, з квітня 1975 року вливається в ряди органів внутрішніх справ. Саме з міліцією і була пов'язана основна трудова діяльність Володимира Юрійовича. Спочатку в Ужгородському міському відділі, а з 1979 і до відставки у 1994 році – в Закарпатському обласному управлінні МВС України (від інспектора до начальника відділу охорони громадського порядку). За роки трудової діяльності Володимир Юрійович здобув дві вищі освіти: в 1982 році закінчив вечірнє відділення історичного факультету Ужгородського державного університету (нині – національного), в 1989 році — Українську академію внутрішніх справ за спеціальністю правознавство.

Після виходу у відставку у званні підполковника міліції, В. Ю. Тороній працює в 1994 – 1996 рр. заступником генерального директора з правових питань концерну «Срібна» Земля», а надалі продовжує свою діяльність на науково-педагогічній ниві та в адвокатурі. З 1996 по 1998 роки – старший викладач кафедри права Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права (на сьогодні у складі Ужгородського національного університету), з 1998 по 2005 — заступник директора з адміністративної роботи  Закарпатського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом,  доцент кафедри правознавства даного інституту, а з 2005 до кінця життя – проректор з адміністративної роботи Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, доцент кафедри правознавства даного університету. Плідно працюючи на науково-педагогічній ниві, Володимир Юрійович у 2003 році успішно захистив дисертацію і здобув науковий ступінь доктора права. В березні 2004 року йому було присвоєно вчене звання доцента. 24 квітня 2004 року В. Ю. Тороній складає кваліфікаційні іспити в Закарпатській обласній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури і отримує Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Як адвокат і завідувач адвокатським бюро «Срібна Земля», Володимир Юрійович надав правову допомогу десяткам закарпатців, які звертались до нього у кримінальних, адміністративних, цивільних і трудових справах. Будучи людиною відкритою, життєрадісною, активною в громадському житті, Володимир Юрійович був обраний суддею Закарпатського округу козацького війська Запорозького України з присвоєнням йому звання генерал-осавула козацтва. З часом В. Ю. Тороній посів посаду Головного Команданта Карпатської Січі і йому було присвоєно звання генерал-полковника Січі.

18 січні 2008 року Володимир Юрійович передчасно відійшов у вічність, не доживши  буквально три дні до свого чергового Дня народження, яке готувались відсвяткувати і рідні, і друзі 21 січня. Йому йшов всього лише 61 рік… Та Господь Бог покликав його до Себе в переддень великого православного свята – Святого Богоявлення – Хрещення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, що є явленням великої благодаті для душі небіжчика. І не дивно, бо всі хто знав Володимира Юрійовича можуть підтвердити, що залишив він за собою чесну працю, добрі справи, синівське служіння своєму боголюбивому українському народу та земній Вітчизні Україні. Володимир Тороній  прожив хоч і коротке, але достойне життя як людина, сім'янин, батько, дідусь, друг і християнин. Відчуваючи близьку кончину свого земного життя, встиг посповідатись і причаститись, у великому таїнстві сповіді, яку я мав за честь прийняти. І з цим і полинув у вічність до Бога, залишивши у земному житті своїх любимих: дружину Лідію, дочку – Вікторію, сина – Едуарда, внуків та друзів...

Світла пам'ять про Володимира Юрійовича Торонія назавжди збережеться в душах і серцях як його родини, так і друзів, близьких та всіх, хто його знав. Зокрема світлу пам’ять про Володимира Юрійовича зберігається і сьогодні в колективах Карпатського університету імені Августина Волошина Української богословської академії,  адвокатського бюро «Срібна Земля» та редакції газети «Срібна Земля» — з якими найтісніше були пов'язані останні роки трудова діяльність небіжчика.

Вічна йому пам'ять і блаженний спокій.

+ Віктор Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями
Української Автокефальної Православної Церкви,
ректор Карпатського університету імені Августина Волошина
та Української богословської академії

м. Ужгород,
21 січня 2017 р.

P.S.: Цього ж дня, 21 січня 2017 року, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді  відслужив ранкову заупокійну літію за спочилим у Бозі Володимиром Юрійовичем Торонієм до 70-річчя з Дня його народження.

Прес-служба КаУ та УБА

dist osv UPD3

  kau adv 2020

uzgek adv 2020

Періодика pq main

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
“Польща для поляків, Німеччина для німців, а Україна — для меншин?!” Відомий вчений звернувся із розгромною заявою до Зеленського

“Польща для поляків, Німеччина для німців, а Україна — для меншин?!” Відомий вчений звернувся із розгромною заявою до Зеленського

1 червня 2020

Професор, завідувач кафедри слов’янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного унів...

Українська культура у протистоянні з російською агресією. Минуле і сьогодення

Українська культура у протистоянні з російською агресією. Минуле і сьогодення

1 червня 2020

У Донецькому університеті до окупації був музей Василя Стуса.

Емський указ Олександра II

Емський указ Олександра II

31 травня 2020

У першій половині XIX століття посилились процеси зростання національної самосвідомості народів Східної...

Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтіське  – оборонець гуситської Чехії

Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтіське – оборонець гуситської Чехії

31 травня 2020

Після перемоги об’єднаних військ Великого князя Вітовта та короля Ягайла над  Тевтонським Орденом в битві...

Учені підрахували кількість планет, на яких може існувати життя в нашій галактиці

Учені підрахували кількість планет, на яких може існувати життя в нашій галактиці

27 травня 2020

Найближча до Землі планета, на якій є життя, вірогідно, розташована за 70 трильйонів миль від нашої планети.

Предстоятель ПЦУ відзначив День ангела благодійністю

Предстоятель ПЦУ відзначив День ангела благодійністю

27 травня 2020

Предстоятель ПЦУ передав медичне обладнання для Київської міської дитячої клінічної лікарні №1.

Творець першої у світі конституції — гетьман Пилип Орлик

Творець першої у світі конституції — гетьман Пилип Орлик

25 травня 2020

Історія народження першої в світі держави з демократичною формою правління і її конституції почалася на Запоро...

Смерть великого князя Ольгерда

Смерть великого князя Ольгерда

25 травня 2020

24 травня 1377 року у віці близько 80 років, імовірно, у Вільно, помер великий князь литовський Ольгерд Г...

Бібліотекар спалив 500 тис. стародруків і рукописів

Бібліотекар спалив 500 тис. стародруків і рукописів

25 травня 2020

24 травня 1964 року співробітник Київської публічної бібліотеки Академії наук УРСР Віктор Погружальс...

Східна Слобожанщина – землі анексовані московськими більшовиками

Східна Слобожанщина – землі анексовані московськими більшовиками

25 травня 2020

Східна Слобожанщина – яскравий приклад того, як окуповані Москвою українські землі протягом кількох десятиліть...

12 фактів про українську вишиванку, яких ви не знали

12 фактів про українську вишиванку, яких ви не знали

21 травня 2020

Цікаві факти про вишиванку: чому український національний одяг полюбився цілому світу.

ОУН, УПА та Антибільшовицький блок народів: українські націоналісти співпрацювали з різними народами

ОУН, УПА та Антибільшовицький блок народів: українські націоналісти співпрацювали з різними народами

18 травня 2020

100 років із дня народження Слави Стецько (1920 –2003) пройшли в Україні майже непомітно. І це не дивує, ...