ТОП новини

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь) освятив наріжний камінь майбутнього пам’ятника українським жертвам Голодомору-Геноциду та відслужив літію за полеглими спвіввітчизниками

 DSC064026 листопада 2016 року, в день пам'яті українських жертв Голодомору-Геноциду української нації  1932 – 1933 рр.  в Україні, в Ужгороді на набережній Незалежності встановили та освятили наріжний камінь під будівництво пам’ятника українським жертвам Українського Голокосту.

Сотні ужгородців пройшли з лампадками пам’ятною ходою від площі Поштової до набережної Незалежності, де встановлено наріжний камінь пам’яті.

Участь у пам’ятному заході взяли представники Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради,  Ужгородської міської ради, духовенство різних конфесій, правоохоронних органів та військових підрозділів, вищих навчальних закладів, середніх навчальних закладів, політичних партій, громадських та профспілкових організацій, засобів масової інформації та небайдужі ужгородці. В їх числі, зокрема, представники духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, Ужгородського гуманітарно-економічного та Ужгородського богословського коледжів Карпатського університету, Закарпатської обласної партійної організації «Україна Соборна», Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатської обласної громадської організації «Молодь Закарпаття» та інші.

Відкрив зібрання голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, який вніс пропозицію вшанувати хвилиною мовчання полеглі українські жертви під час Голодомору-Геноциду (Українського Голокосту) в 1932 – 1933 рр., та під час інших голодоморів, в Україні.

Після ряду виступів, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви у співслужінні протоієрея Романа Бобая, у супроводі  церковного співу за участі студентів Української богословської академії під керівництвом єпархіального регента читця Юрія Ропонича,  молитовно освятили  наріжний камінь під будівництво майбутнього пам’ятника українським жертвам Голодомору-Геноциду (Українського Голокосту) 1932 – 1933 рр. в  Україні, спланованого і реалізованого московським безбожним комуністично-радянським окупаційним режимом СРСР.

Відтак, присутні на зібранні піднесли до освяченого пам’ятного каменю запалені лампадки та поминальні колоски зерна.

Урочисте зібрання супроводжувалось духовним хоровим співом у виконанні Ужгородського хору імені Августина Волошина під керівництвом Ярослава Кирлика.

Після завершення офіційно частини зібрання, духовенство та клірики Карпатської єпархії Української Автокефальної Церкви, на чолі із владикою Віктором, відслужили на місці встановлення наріжного каменю заупокійну літію за всіма українськими жертвами Українського Голокосту 1932 – 1933 рр. в Україні.

 Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

hhgКаУ реклама 16

Публікації

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

17 липня 2017|Super User - avatar Super User|Hits:788

Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

31 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:5866

30 березня 2015 року виповнилось 150 років з дня смерті великого будителя карпатоукраїнців (карпаторуських, ру...

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

25 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:5822

Завдячуючи чужинським політичним та церковним центрам, Україна і українці умисно були втягнуті у вікове церков...

Ідеї Шевченка про Бога і націю

Ідеї Шевченка про Бога і націю

28 лютого 2013|Super User - avatar Super User|Hits:5963

Майже тридцять п'ять років панування Москви на Україні виховали багато духовних яничар і між наддніпрянцями, і...