Єпископ Віктор Бедь освятив відкриття пам’ятної дошки полеглому українському воїну-герою Василю Варзі на будівлі СШ № 12 в м. Ужгороді та відслужив молебень за мир і благополуччя в Україні

IMG 046517 січня 2020 року, в актовому залі Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 (директор Ярина Харіна), зібралися представники педагогічного та учнівського колективу, учасників бойових дій російсько-української війни 2014 – 2020 рр., родичі полеглих українських воїнів-захисників Василя Варги та Юрія Біровчака, Ужгородської міської ради, Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, військових підрозділів дислокованих в м. Ужгороді, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Ужгородської філії ГО «Українська асоціація інвалідів АТО», Закарпатської крайової організації «Просвіти», Закарпатського об’єднання «Україна Соборна» та ЗМІ з метою вшанування світлої пам’яті полеглих смертю хоробрих і героїв українських воїнів у російсько-українській війні 2014 – 2020 рр. Зокрема учасники поминального зібрання вшанували світлу пам’ять полеглих українських воїнів Василя Васильовича Варги (29.08.1984 – 19.06.2016), який навчався в даній школі, та Юрія Юрійовича Біровчака (01.06.1969 – 26.11.2015), обидва родом із Ужгорода.

Після співу Державного Гімну України, слово було надано Преосвященнішому Віктору Бедь, єпископу Мукачівському і Карпатському, керуючому Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректору Карпатського університету імені Августина Волошина, який відслужив молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя і благополучне повернення до своїх сімей з перемогою всіх українських воїнів-захисників і полонених, за щасливе життя наших рідних та близьких, а також благословив всіх присутніх.

Відтак владика Віктор Бедь звернувся до присутніх з коротким архіпастирським словом, під час якого наголосив на героїзмі та жертовності безсмертного подвигу полеглих українських воїнів-героїв, які в умовах нової російсько-української війни 2014 – 2020 рр., ціною власного життя, захистили свої сім’ї, увесь боголюбивий український народ, земну Вітчизну і Державу нашу Україну та Українську Церкву від незваних ворогів та окупантів - новітніх московських ординців.

В ході поминального зібрання Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, за вияв високого українського патріотизму, мужності та героїзму в обороні України і боголюбивого українського народу в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр., удостоїв полеглих українських воїнів-героїв Василя Васильовича Варгу та Юрія Юрійовича Біровчака орденів «Честі та Доблесті» (посмертно). Нагороди були врученні представникам родин полеглих українських воїнів-захисників, присутнім на зібранні їх сестрам. Також владика Віктор подарив сестрам полеглих українських воїнів-героїв Біблії (у перекладі митрополита УАПЦ Іларіона Огієнка українською мовою), а всім присутнім – іконки Різдва Христового.

На пропозицію владики Віктора Бедь всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників Василя Варги, Юрія Біровчака і всіх інших, які загинули в російсько-українській війні 2014 – 2020 рр.

Участь у поминальному заході, зокрема, також прийняли та виступили: полковник Микола Журавльов, учасник бойових дій, військовий комісар Ужгородського ОМВК у 2015-2017 рр., сестри полеглих українських воїнів Василя Варги та Юрія Біровчака, Ігор Фартушок, заступник голови Ужгородського міського голови, Валерій Самардак, міський голова Чопа та Вячеслав Харченко, учасник бойових дій, голова Ужгородської філії ГО «Українська асоціація інвалідів АТО».

Учнями школи та студентами Ужгородського інституту культури і мистецтв було підготовлено та показано присутнім поминально-концертну програму і ряд документальних фільмів на тему зібрання.

Після завершення поминального зібрання в актовому залі, всі присутні за участі педагогічного та учнівського колективу школи і гостей вишикувалися перед головним входом Ужгородської загальноосвітньої середньої школи № 12. На фасаді якої урочисто було відкрито пам’ятну меморіальну дошку на честь полеглого українського воїна-героя, колишнього учня даної школи Василя Васильовича Варги (29.08.1984 – 17.06.2016).

Відтак Преосвященніший владика Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, у співслужінні архімандрита Спиридона Дудина, освятив відкриту меморіальну дошку та відслужив заупокійну літію за українським воїном-героєм Василем Варгою та всіма полеглими українськими воїнами і полоненими в ході російсько-української війни 2014 – 2020 рр.

Після освячення меморіальної дошки та закінчення заупокійного богослужіння присутні піднесли живі квіти до пам’ятної стели.

 

 

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

hhgКаУ реклама 16

НАУКОВА РОБОТА

 

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Микола Мушинка: “Ніхто не вірив, що я приїхав лише фольклор записувати”

Микола Мушинка: “Ніхто не вірив, що я приїхав лише фольклор записувати”

22 лютого 2020

Один із найвідоміших у світі дослідників українського фольклору Микола Мушинка розповів, коли відчув себе укра...

Наукометричне невігластво (щодо манії бюрократій запровадити цифрове оцінювання науки)

Наукометричне невігластво (щодо манії бюрократій запровадити цифрове оцінювання науки)

12 лютого 2020

Те, що бюрократія з небаченим для цього впливового прошарка[1] нашого суспільства ентузіазмом зустріла на...

І стали вони на розстріл, ніби приймали парад козаків...

І стали вони на розстріл, ніби приймали парад козаків...

9 лютого 2020

У ці зимові дні 90 років тому, після затримки під Крутами, Київ окупували російські більшовики.

Взяття Києва військами радянської Росії

Взяття Києва військами радянської Росії

9 лютого 2020

9 лютого 1918 року російські радянські війська під командуванням російського лівого есера Михайла Муравйо...

Усі міністри УНР, які повернулися до СРСР, були репресовані

Усі міністри УНР, які повернулися до СРСР, були репресовані

4 лютого 2020

З 1926 року мігранти з СРСР створили Прометеївський рух, який об’єднав усі народи, що не втримали своїх держав...

102 роки бою під Крутами. Історична довідка та інфографіка

102 роки бою під Крутами. Історична довідка та інфографіка

29 січня 2020

29 січня 2020 року в Україні відбувається вшанування пам’яті Героїв Крут.

Олекса Тихий. Справжній донецький українець

Олекса Тихий. Справжній донецький українець

27 січня 2020

"Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, машини, пшеницю... Для того, щоб моя ...

Анна Ярославна – прабабця майже 30 французьких королів

Анна Ярославна – прабабця майже 30 французьких королів

27 січня 2020

Анна Ярославна — видатна українська жінка, що стала королевою Франції.

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

22 січня 2020

21 січня 1919 року Всенародний конгрес угорських русинів, що відбувся у Хусті , прийняв рішення про возз'єднан...

У МОН зробили публічними 28 освітніх реєстрів

У МОН зробили публічними 28 освітніх реєстрів

18 січня 2020

Публічна інформація про сферу освіти і науки відтепер доступна на Єдиному державному вебпорталі відкритих дани...

Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

18 січня 2020

Випускникам закладів вищої освіти, які не мають досвіду педагогічної діяльності та прийматимуться на посаду пе...

Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

18 січня 2020

Верховна Рада ухвалила новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», яким визначено поняття робочог...