Panel1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec

Panel2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec

Top Panel
ТОП новини

Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор очолив літію за полеглими українськими воїнами до Дня захисника України під час Маршу національної єдності в м. Ужгороді

DSC 003613 жовтня 2018 року, на передодні Великого свята Покрова Пресвятої Богородиці та Дня захисника України, Дня слави українського козацтва, Дня слави Української Повстанської Армії, на запрошення українських національно-патріотичних сил Закарпаття та учасників АТО і ООС, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, у супроводі представників єпархіального духовенства та кліру кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгороді, прийняв участь в Марші національної єдності, який пройшов головними вулицями обласного центру Закарпатської області та був приурочений до вище зазначених церковного та державних свят.

Організаторами маршу виступили Ужгородська філія «Асоціації інвалідів учасників АТО» та Закарпатське крайове товариство «Просвіта».

Участь у даному національно-патріотичному заході прийняли також і представники Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатської обласної організації політично репресованих, сім’ї загиблих українських воїнів-героїв, студенти Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Ужгородського коледжу культури і мистецтв, представники засобів масової інформації та патріотично налаштована молодь і не байдужі мешканці міста.

Колона з учасниками маршу розпочала свій рух від Народного Дому Закарпатського крайового товариства «Просвіта» та пройшовши центральними вулицями Ужгорода зупинилася у підніжжя меморіалу загиблим українським воїнам на пагорбі Слави, що розташований на території міського кладовища Кальварія.

Відтак, біля могил полеглих українських воїнів, духовенство Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з Преосвященнійшим єпископом Віктором (Бедь), у співслужінні єпископа Закарпатського і Ужгородського Кирила, протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Олександра Смоліна, протоієрея Ростислава Криворучка та протоієрея Сергія Уманціва, була відслужена заупокійна літія за всіма раніше полеглими борцями за національну і державну незалежність України: воїнами Скіфії, Великої Білої Хорватії, Русі та Руської держави (королівства); українськими козаками Української Держави; січовиками та воїнами Армій Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки; Карпатськими січовиками Карпатської України; воїнами, партизанами і підпільниками Організації українських націоналістів та Української Повстанської Армії; радянськими воїнами, партизанами і підпільниками, які приймали участь у визволенні України від німецько-фашистських окупантів Третього Рейху (гітлерівської Німеччини), їх військово-політичних союзників та, зокрема, Закарпаття від профашистського окупаційного режиму Королівства Угорщини в роки Другої світової війни; героями Небесної Сотні під час Революції Гідності; українськими воїнами, добровольцями, волонтерами, полоненими та мирними співвітчизниками, які у наші дні віддали свої життя в обороні своїх сімей, близьких, усього боголюбивого українського народу, нашої земної Вітчизни і Держави України та Української Церкви від підступних московсько-путінських окупантів і терористів.

У своїх молитвах владика Віктор та духовенство просили у Господа Бога прощення всіх земних провин, допущених з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх душам вічного спокою та життя у піднебессі.

Надалі до всіх присутніх з архіпастирським словом звернувся Преосвященнійший владика Віктор (Бедь), який наголосив на важливості збереження історичної пам’яті про славну та героїчну багатотисячолітню історію нашої української нації, українського воїнства, Української Держави та Української Церкви, а також на необхідності вияву високого патріотизму та національної і духовної єдності. Бо саме національна і духовна єдність української націє є запорукою подальшого гідного розвитку України, благополуччя українського народу та забезпечення перемоги Українського війська над новітніми московськими ординцями. Від себе особисто владика Віктор (Бедь) висловив співчуття, подяку та низько уклонився матерям, батькам, рідним та близьким тих українських воїнів-захисників, якіі в наші дні, за Заповідями Божими та настановами своїх праведних і богоносних прабатьків і батьків, віддали свої життя в обороні своїх сімей, рідних, близьких, всього українського народу, України та Української Церкви під час новітньої російсько-української війни (2014 – 2018). Адже не має більшої благодаті, честі та вияву любові, як віддати своє життя і покласти свою душу за своїх близьких і друзів у час біди та війни -наголосив владика Віктор.

Також із промовами до учасників ходи звернулися: голова управи Закарпатського крайового товариства «Просвіта» Павло П. Федаката очільник Ужгородської філії “Асоціації інвалідів АТО”, учасник АТО В’ячеслав Харченко.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

 


hhgКаУ реклама 16

Публікації

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

17 липня 2017|Super User - avatar Super User|Hits:864

Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

31 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:5962

30 березня 2015 року виповнилось 150 років з дня смерті великого будителя карпатоукраїнців (карпаторуських, ру...

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

Роздуми: до якої церкви повинні належати українці в Україні…

25 березня 2015|Super User - avatar Super User|Hits:5935

Завдячуючи чужинським політичним та церковним центрам, Україна і українці умисно були втягнуті у вікове церков...

Ідеї Шевченка про Бога і націю

Ідеї Шевченка про Бога і націю

28 лютого 2013|Super User - avatar Super User|Hits:6067

Майже тридцять п'ять років панування Москви на Україні виховали багато духовних яничар і між наддніпрянцями, і...