банер на кау2

Преосвященнійший єпископ Віктор (Бедь) очолив богослужіння з нагоди 98-ї річниці прийняття рішення про возз’єднання Закарпаття з УНР та Дня Соборності України в кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ в м. Ужгороді

 DSC053622 січня 2017 року, у неділю після двунадесятого свята Богоявлення та з нагоди 98-ї річниці прийняття рішення на конгресі (з’їзді) українців (русинів) в м. Хусті про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою (21.01.1919) та 98-ї річниці Дня Соборності України (22.01.1919), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Романа Бобая та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.

Під час заупокійної молитви владика Віктор молився за спасіння душ всіх наших співвітчизників, які у різні часи і віки віддали свої життя у боротьбі за здобуття національної і державної незалежності України, всіх борців за національну незалежність України в ХХ столітті, всіх полеглих Героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності, всіх українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних громадян, зокрема героїв-воїнів полеглих при захисті Донецького аеропорту, які в наші дні віддали свої життя в обороні земної, Богом даної нам, Вітчизни України від новітніх московських ординців.

Після святого причастя до прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященнійший єпископ Віктор, який привітав усіх з Святою неділею, 98-ю річницею прийняття 21 січня 1921 року українцями (русинами) на конгресі (з’їзді) в м. Хусті рішення про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою та 98-ю річницею проголошення 22 січня 1919 року на площі Святої Софії в м. Києві злуки всіх українських земель, Західноукраїнської Народної Республіки (Галичини, Волині, Закарпаття, Буковини) та Української Народної Республіки у складі єдиної Соборної України. В своїй проповіді владика Віктор зокрема зазначив: «У ці січневі дні в Україні відзначаємо декілька важливих державних, історичних і духовних дат з життя української нації. Після розпаду чужих для нас окупаційних Російської (1917) та Австро-Угорської імперій (1918): 7 січня 1918 року в святій Софії в м. Києві розпочав роботу Всеукраїнський Православний Церковний Собор на якому було піднято питання про відродження і утвердження нашої, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви; 22 січня 1918 року в м. Києві Українською Центральною Радою було прийнято ІУ Універсал про відновлення багатотисячолітньої української державності та проголошено Українську Народну Республіку, як незалежну і суверенну державу; з 19 жовтня по 1 листопада 1918 року було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку у складі Галичини, Волині, Закарпаття та Буковини.  Також хочу нагадати і про те, що 21 січня 1919 року народний конгрес (з’їзд) українців (русинів), наших прабатьків, у м. Хусті проголосив рішення про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою в складі єдиної Соборної України. В уже 22 січня того ж року в м. Києві на площі біля святої Софії було урочисто проголошено злуку всіх українських земель, а саме возз’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою в єдиній Соборній Україні. Та підступна військова агресія з боку комуністичної Московії, а відтак і Польщі, за підтримки країн військово-політичного блоку «Антанти» (провідних Західноєвропейських держав), призвели до того, що Українська Народна Республіка впродовж 1918 – 1921 рр. була окупована та анексована: Велика (Наддніпрянська) Україна – комуністично-радянською Московією, Галичина і Волинь – Польщею, Закарпаття – Чехословаччиною, Буковина – Румунією. Відтак українці та Україна в 20-х рр. ХХ столітті була насильно розділена чужинським державами та на десятиріччя поневолена новітньою Московською комуністично-радянською імперією (СРСР), Польщею, Чехословацькою Республікою, Королівством Угорщини та Румунією. Також цими чужинськими режимами було заборонено діяльність відродженої в 20-х – 40-х рр. ХХ століття нашої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви.

Тому ми повинні, за Заповідями Божими, шанувати своїх праведних і богоносних прабатьків і батьків, любити свою українську націю, Державу Україну та відроджену Українську Автокефальну Православну Церкву. І сьогодні, у час нелегких чергових випробувань, ми повинні бути як ніколи єдиними національно і духовно» - наголосив Преосвященнійший владика Віктор.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк, церковним співом духовенства в олтарі керував єпархіальний регент, читець Юрій Ропонич, а службу дяків очолив доктор мистецтвознавства, доцент Іван Хланта.

Відтак відбулась святкова трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

dist osv UPD3

  kau adv 2020

uzgek adv 2020

Періодика pq main

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Роман Шухевич: головнокомандувач УПА

Роман Шухевич: головнокомандувач УПА

30 червня 2020

Шухевич Роман Йосипович (народився 30 червня 1907 року у Львові, убитий НКВС 5 березня 1950 в с. Білогорш...

«Акт проголошення Української Держави»

«Акт проголошення Української Держави»

30 червня 2020

30 червня 1941 року в окупованому німцями Львові на зборах, скликаних членами ОУН(б), проголошено створен...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

28 червня 2020

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Коліївщина: міти і факти

Коліївщина: міти і факти

27 червня 2020

250 років тому, у весняні дні 1768 року, розпочалося останнє в історії України велике козацьке повстання, що...

Як “бандерівці” розвалили сталінський ГУЛАГ

Як “бандерівці” розвалили сталінський ГУЛАГ

27 червня 2020

67 років тому політв’язні, 70% з яких були українцями, почали перше у сталінських концтаборах повстання.

Мережа Facebook визнала, що #KyivNotKiev – Кулеба

Мережа Facebook визнала, що #KyivNotKiev – Кулеба

27 червня 2020

Соціальна мережа Facebook офіційно перейшла до використання англійською мовою транслітерації назви української...

«НКВДисти у 1941 р. розстрілювали беззбройних політв'язнів» - до річниці трагедії

«НКВДисти у 1941 р. розстрілювали беззбройних політв'язнів» - до річниці трагедії

22 червня 2020

22-23 червня 1941 року розпочалися масові розстріли політичних в’язнів спочатку в західноукраїнських тюрмах НК...

«Брехня, маніпуляція та замовчування» – перші реакції з України, Польщі та Чехії на статтю Путіна про Другу світову війну

«Брехня, маніпуляція та замовчування» – перші реакції з України, Польщі та Чехії на статтю Путіна про Другу світову війну

21 червня 2020

Напередодні параду в Москві, який у зв’язку з коронавірусом було перенесено з 9 травня на 24 червня, президент...

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

19 червня 2020

Відповідне рішення прийняла обласна регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайни...

Михайло Сорока: патріарх політв’язнів

Михайло Сорока: патріарх політв’язнів

17 червня 2020

16 червня 1971-го, на 34-му році ув’язнення, помер Михайло Сорока.

НЛО? Вчені знайшли в нашій галактиці кілька десятків розумних цивілізацій

НЛО? Вчені знайшли в нашій галактиці кілька десятків розумних цивілізацій

17 червня 2020

Британські астрофізики з Ноттінгемського університету провели розрахунки, які показали, що в нашій галактиці п...

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

16 червня 2020

Голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що готуються відповідні зміни до за...