банер на кау2

Спогад про друга: до 70-річчя з дня народження правоохоронця, правника і науковця Володимира Юрійовича Торонія

435Сьогодні, 21 січня 2017 року, виповнюється 70 років з дня народження правоохоронця, правника, підполковника міліції, генерал-полковника Карпатської Січі, доктора права, доцента Володимира Юрійовича Торонія (21.01.1947, с. Загаття, Іршавський район, Закарпатська область, УРСР – 18.01.2008, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна).

Володимир Юрійович Тороній народився 21 січня 1947 року в селі Загаття Іршавського району на Закарпатті. У 1965 році успішно закінчив Ужгородську середню школу №1 імені Тараса Шевченка і відразу розпочав трудову діяльність на Ужгородському приладобудівельному заводі. У 1967 – 1969 роках проходив строкову службу, а з 1973-го по 1975-ий – службу в офіцерському чині у лавах Збройних сил, на той час Радянського Союзу. Після мобілізації, з квітня 1975 року вливається в ряди органів внутрішніх справ. Саме з міліцією і була пов'язана основна трудова діяльність Володимира Юрійовича. Спочатку в Ужгородському міському відділі, а з 1979 і до відставки у 1994 році – в Закарпатському обласному управлінні МВС України (від інспектора до начальника відділу охорони громадського порядку). За роки трудової діяльності Володимир Юрійович здобув дві вищі освіти: в 1982 році закінчив вечірнє відділення історичного факультету Ужгородського державного університету (нині – національного), в 1989 році — Українську академію внутрішніх справ за спеціальністю правознавство.

Після виходу у відставку у званні підполковника міліції, В. Ю. Тороній працює в 1994 – 1996 рр. заступником генерального директора з правових питань концерну «Срібна» Земля», а надалі продовжує свою діяльність на науково-педагогічній ниві та в адвокатурі. З 1996 по 1998 роки – старший викладач кафедри права Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права (на сьогодні у складі Ужгородського національного університету), з 1998 по 2005 — заступник директора з адміністративної роботи  Закарпатського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом,  доцент кафедри правознавства даного інституту, а з 2005 до кінця життя – проректор з адміністративної роботи Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, доцент кафедри правознавства даного університету. Плідно працюючи на науково-педагогічній ниві, Володимир Юрійович у 2003 році успішно захистив дисертацію і здобув науковий ступінь доктора права. В березні 2004 року йому було присвоєно вчене звання доцента. 24 квітня 2004 року В. Ю. Тороній складає кваліфікаційні іспити в Закарпатській обласній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури і отримує Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Як адвокат і завідувач адвокатським бюро «Срібна Земля», Володимир Юрійович надав правову допомогу десяткам закарпатців, які звертались до нього у кримінальних, адміністративних, цивільних і трудових справах. Будучи людиною відкритою, життєрадісною, активною в громадському житті, Володимир Юрійович був обраний суддею Закарпатського округу козацького війська Запорозького України з присвоєнням йому звання генерал-осавула козацтва. З часом В. Ю. Тороній посів посаду Головного Команданта Карпатської Січі і йому було присвоєно звання генерал-полковника Січі.

18 січні 2008 року Володимир Юрійович передчасно відійшов у вічність, не доживши  буквально три дні до свого чергового Дня народження, яке готувались відсвяткувати і рідні, і друзі 21 січня. Йому йшов всього лише 61 рік… Та Господь Бог покликав його до Себе в переддень великого православного свята – Святого Богоявлення – Хрещення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, що є явленням великої благодаті для душі небіжчика. І не дивно, бо всі хто знав Володимира Юрійовича можуть підтвердити, що залишив він за собою чесну працю, добрі справи, синівське служіння своєму боголюбивому українському народу та земній Вітчизні Україні. Володимир Тороній  прожив хоч і коротке, але достойне життя як людина, сім'янин, батько, дідусь, друг і християнин. Відчуваючи близьку кончину свого земного життя, встиг посповідатись і причаститись, у великому таїнстві сповіді, яку я мав за честь прийняти. І з цим і полинув у вічність до Бога, залишивши у земному житті своїх любимих: дружину Лідію, дочку – Вікторію, сина – Едуарда, внуків та друзів...

Світла пам'ять про Володимира Юрійовича Торонія назавжди збережеться в душах і серцях як його родини, так і друзів, близьких та всіх, хто його знав. Зокрема світлу пам’ять про Володимира Юрійовича зберігається і сьогодні в колективах Карпатського університету імені Августина Волошина Української богословської академії,  адвокатського бюро «Срібна Земля» та редакції газети «Срібна Земля» — з якими найтісніше були пов'язані останні роки трудова діяльність небіжчика.

Вічна йому пам'ять і блаженний спокій.

+ Віктор Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями
Української Автокефальної Православної Церкви,
ректор Карпатського університету імені Августина Волошина
та Української богословської академії

м. Ужгород,
21 січня 2017 р.

P.S.: Цього ж дня, 21 січня 2017 року, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді  відслужив ранкову заупокійну літію за спочилим у Бозі Володимиром Юрійовичем Торонієм до 70-річчя з Дня його народження.

Прес-служба КаУ та УБА

dist osv UPD3

  kau adv 2020

uzgek adv 2020

Періодика pq main

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Роман Шухевич: головнокомандувач УПА

Роман Шухевич: головнокомандувач УПА

30 червня 2020

Шухевич Роман Йосипович (народився 30 червня 1907 року у Львові, убитий НКВС 5 березня 1950 в с. Білогорш...

«Акт проголошення Української Держави»

«Акт проголошення Української Держави»

30 червня 2020

30 червня 1941 року в окупованому німцями Львові на зборах, скликаних членами ОУН(б), проголошено створен...

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

Уряд встановив штрафи за відсутність масок та проведення масових релігійних заходів

28 червня 2020

Уряд посилить контроль за дотриманням карантинних обмежень. Про це 25 червня 2020 року,  відкри...

Коліївщина: міти і факти

Коліївщина: міти і факти

27 червня 2020

250 років тому, у весняні дні 1768 року, розпочалося останнє в історії України велике козацьке повстання, що...

Як “бандерівці” розвалили сталінський ГУЛАГ

Як “бандерівці” розвалили сталінський ГУЛАГ

27 червня 2020

67 років тому політв’язні, 70% з яких були українцями, почали перше у сталінських концтаборах повстання.

Мережа Facebook визнала, що #KyivNotKiev – Кулеба

Мережа Facebook визнала, що #KyivNotKiev – Кулеба

27 червня 2020

Соціальна мережа Facebook офіційно перейшла до використання англійською мовою транслітерації назви української...

«НКВДисти у 1941 р. розстрілювали беззбройних політв'язнів» - до річниці трагедії

«НКВДисти у 1941 р. розстрілювали беззбройних політв'язнів» - до річниці трагедії

22 червня 2020

22-23 червня 1941 року розпочалися масові розстріли політичних в’язнів спочатку в західноукраїнських тюрмах НК...

«Брехня, маніпуляція та замовчування» – перші реакції з України, Польщі та Чехії на статтю Путіна про Другу світову війну

«Брехня, маніпуляція та замовчування» – перші реакції з України, Польщі та Чехії на статтю Путіна про Другу світову війну

21 червня 2020

Напередодні параду в Москві, який у зв’язку з коронавірусом було перенесено з 9 травня на 24 червня, президент...

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

Заборонені весілля, закриті садочки та ресторани: на Закарпатті посилюють карантин

19 червня 2020

Відповідне рішення прийняла обласна регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайни...

Михайло Сорока: патріарх політв’язнів

Михайло Сорока: патріарх політв’язнів

17 червня 2020

16 червня 1971-го, на 34-му році ув’язнення, помер Михайло Сорока.

НЛО? Вчені знайшли в нашій галактиці кілька десятків розумних цивілізацій

НЛО? Вчені знайшли в нашій галактиці кілька десятків розумних цивілізацій

17 червня 2020

Британські астрофізики з Ноттінгемського університету провели розрахунки, які показали, що в нашій галактиці п...

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

Уряд скасовує ДПА для випускників, які не планують вступати до вишів

16 червня 2020

Голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що готуються відповідні зміни до за...